marmeli marmeli komentáře u knih

Marellion Marellion Zbyněk Kučera Holub (p)

Marellion je sbírka povídek od čtyř autorů české fantastiky. Všechny jsou zasazeny do herního univerza české rpg hry Asterion. I když se v tomto světě neorientujete, není to zde překážka. Těšit se můžete na různorodé povídky, které však „něco“ ohromného a tajemného spojuje. Tím „něčím“ je Marellion, město mrtvých, kolem kterého se vše bude otáčet. Za sebe mohu sbírku doporučit, byl to opět příjemný výlet do světa Asterionu :-)

Drak bere vše Drak bere vše Hanina Veselá

Druhá samostatná kniha s mou oblíbenou Magnólií, kterou můžete klidně číst jako první, protože nemá žádnou přímou vazbu na předchozí počiny od autorky. V Drakovi můžeme vidět, že se styl Haniny Veselé zlepšuje. Zápletka je složitější a za sebe mohu s klidem v srdci říct, že se zde objevilo hned několik částí, které mě naprosto okouzlily, viz mořské hlubiny nebo zrcadlová místnost. Moc se těším na další knihu, určitě přinese zas kupu akce a zábavy, kterou jsem si s Magnólií zatím vždy užila :-)

Slza pro dračího pána Slza pro dračího pána Hanina Veselá

Malinká knížečka, která je z je zařazena v trefné edici Pulčík od nakladatelství Mytago :-) Obsahuje jednu povídku, kde v hlavní roli opět potkáme Magnólii, avšak o několik let později než v Magnólii a démon. Opět jsem se dočkala vtipného a poutavého prostředí, které mě bavilo. Obálka mi sice trošku rvala v počátku žíly, ale s odstupem času musím uznat, že se pro Slzu hodí!

Magnólie a démon Magnólie a démon Hanina Veselá

Skvělý kousek, který mi v prostředí české fantastiky chyběl :-) Přítomná je energická hrdinka s prořízlou pusou, šílenými nápady a ještě je příběhem zasazená do fantasy světa Asterion, který má stále co nabídnout. Musím říct, že to pro mě bylo velmi milé překvapení a hlavní hrdinku Magnólii jsem si hned oblíbila pro tu její střeštěnou povahu :-) Doporučuji všem milovníkům podobného čtiva, určitě nebudete zklamaní.

Zahrada: Lovec Zahrada: Lovec Jana Richterová

Autorka i v druhém díle ukazuje, že její přirozený talent pro psaní v žádném případě ještě nevyčerpala. Spíše naopak :) Lovec nám svým zpracováním říká, že Jana Richterová v sobě skrývá spoustu nápadů, které se nebojí použít. Děj je nyní o něco temnější a začíná se pořádně rozjížděť snová realita. Skutečně výborné pokračování a my můžeme jen děkovat, že Jana Richterová se připojila k těm českým spisovatelům, kteří dělají naší literární kultuře to nejlepší jméno!

26.02.2016 5 z 5

Zahrada: Sféra Zahrada: Sféra Jana Richterová

Jedinečné a čtivé české dílo, které nemá na našem knižním trhu obdoby :) Za pečlivě volenými slovy se skrývá spousta dalších skrytých informací, kterých si pozorný čtenář všimne až při dalších čtení. Je to skutečně poutavý úvod románové pentalogie a já jsem naprosto nadšená :) Pozvolný náběh ukazuje, že autorka nemá potřebu nikam zbytečně spěchat a to umím ocenit, protože Sféru je potřeba vychutnat a prožít!

26.02.2016 5 z 5