MarkétaDoubrav MarkétaDoubrav komentáře u knih

Genové klíče Genové klíče Richard Rudd

Kniha Genové klíče vznikala několik dlouhých let. Je výsledkem mnohých kontemplací, diskusí a překladů celého týmu nadšenců i profesionálů. Zpětné vazby plné díků, které se k nám denně dostávají jsou důkazem, že kniha slouží lidem toužícím po seberozvoji a pochopení i profesně terapeutům či psychologům. Nepochybuji o její kvalitě.
Kniha má svá specifika, mnoho paradoxů, axiomů a ne vždy na první pohled pochopitelných obratů. Obsah knihy je proto vhodné postupně zažívat a vstřebávat, bohatě se vám touto cestou odmění. Vyžaduje si svůj čas a otevřenost čtenáře. Příliš logickým a netrpělivým čtenárům neodkryje svoji krásu. A tudíž není pro každého. Doporučovala bych proto případným zájemcům, aby si ověřili sami svou osobní zkušeností přínos a kvalitu knihy a nenechali se ovlivnit některými velmi zvláštními a evidentně cílenými komentáři níže citovanými. Na oficiálních webových stránkách knihy je rovněž možné ochutnat z úryvků knihy i některých podložených komentářů či zkušeností čtenářů.

Ráda bych také upravila údaj v anotaci samotné knihy, kterou do Databáze knih vložila neznámá osoba. Originál knihy vyšel v Anglii již v roce 2009, v roce 2013 byla pro svou úspěšnost vydána již po třetí. Stejně chybný je údaj o počtu stran, kterých je 432.

První české vydání knihy bylo v brožované vazbě, dotisk je nyní v pevné vazbě. Mnoha lidem vyhovuje skriptové provedení, je lehčí, dobře se s ním cestuje. Někdo si raději pořídí knihu pevnou, zato o něco těžší.

12.10.2016