Magie128 Magie128 komentáře u knih

Zamilujte si svůj domov Zamilujte si svůj domov Michaela Kramolišová

Nadšeně jsem si tuto knihu koupila, ale po přečtení bych nemohla být víc zklamaná. Je mi jasné, že je dnes těžké přijít na trh s něčím novým, ale tato kniha se nechala tak unést knížkami jako je "S madame Chic doma", "Zázračný úklid" od M. Kondo a dalšími, až jsem měla pocit, že je to celé poněkud "vykradené". Pokud se někomu tato kniha dostala do ruky jako první na toto téma, může být s obsahem spokojen, pro mě to ale bylo jen donekonečna omleté to, co už dávno zaznělo (a v mnohem lepší a propracovanější podobě) v jiných knihách. Autorka neustále opakuje celou knihu to samé a je to jedna velká nuda. Iritoval mě i autorčin jazyk - slova jako "zavazet" apod. Fotografie knihy se opakují stejně jako text - např. s fotkou, kde je na stole naaranžované nádobí s míchanými vajíčky, se v knize z různých úhlů potkáte asi pětkrát. A navíc - celé je to psané ženou, která má tři děti, takže permanentně řeší, jak se stala maminkou, co dělat a nedělat s dětmi, jak s nimi uklízet apod. Proto mi z toho vychází toto - je to dobrá kniha, pokud jste nikdy nečetl/a knihu na podobné téma a pokud máte děti. Pro mě je tato knížka velkým propadákem a okamžitě jsem ji poslala dál.

15.01.2020