Luna0616 Luna0616 komentáře u knih

Signatury všech věcí: Poznámky k teorii moderního a současného umění Signatury všech věcí: Poznámky k teorii moderního a současného umění Karel Císař

- pojmenování a pokus o provedení „paradigmatické metody“
- množství odkazů (mimo jeho vlastní myšlení, které je spíš shrnující než interpretující) na řadu podnětných odkazů, se kterými se běžný čtenář může setkat vůbec poprvé...

06.02.2022 4 z 5

Zítra bude hůř: Umění, kritika, nouzový stav Zítra bude hůř: Umění, kritika, nouzový stav Hal Foster

Příjemná kniha v kvalitním překladu s pěticí kapitol opřených o pojmy: abjektivní, archivní, prekarizované, mimetické a postkritické, must have pro všechny, které zajímá teorie a kritika výtvarného umění.

06.02.2022 5 z 5

Výprava na ohňostroj aneb o Evropské unii a mladých lidech Výprava na ohňostroj aneb o Evropské unii a mladých lidech Ondřej Macl

mnohem zajímavější kniha než Macl předstírá a jako vždy hlubší než vypadá na první pohled, i druhý...

K čemu jste na světě K čemu jste na světě Ondřej Macl

nadčasové variace precizního provedení

12.12.2021 5 z 5

Legenda o Bocianovi Legenda o Bocianovi Baban Rejdiš (p)

úžasná kniha pro každého milovníka současné satiricko magické literatury

Odvahy se dostává Odvahy se dostává Jan Grabec

Skvělá sbírka, bezkonkurenční imaginace, jedna z mála, která se skutečně pokouší překročit svůj vlastní limit. (Na rozdíl od opěvovaných děl z google překladačů dnešních "konceptů".) Doporučuji číst s hudbou.

31.10.2018 5 z 5