lomgamer lomgamer komentáře u knih

Adaptace Adaptace Miroslava Varáčková

Už dlouho jsem nečetl takhle špatně napsanou knížku. Postavy chovající se nereálně, těžko uvěřitelně, děj plytký a až na jeden zvrat byly všechny dopředu jasné... nuda, nuda, šeď, šeď.

Hlavní protagonistka aneb "tulačka" má mapu od svého ex, který ji neznámo jak získal a těsně předtím než umřel jí ji ještě předal. Ona se pevně rozhodla že pěšky přejde půl kontinentu, vyrazila a v prvním městě neumřela jen protože se hlavní protagonista zachoval přesně opačně, než by jeho povaha napovídala... a takhle to pokračuje min. do poloviny knihy.

Dále mi přišlo že postapo prostředí bylo zoufale nevyužité, místo popisu okolí se dočítáme, jak je tulačka rozervaná, protože netuší jestli ho chce v sobě nebo ne, soubojové scény byly popsány nudně, chyběla tomu ta správná "syrovost" (V tomhle ohledu bych doporučil třeba Kotletův Spad)
Možná že to je tím, že nejsem cílová skupina (hádám tak holčiny 12-14 let, všem starším to musí připadat stupidní), možná je to protože nejsem ochoten přehlížet nesmysly v ději ala tři hodiny pochodu ve vedru u moře, když jeden nese dítě, nastavení společnosti ve městě(opravdu autorka nezná pojem chléb a hry, nebo se rozhodla že lidskou psýchu může v románu psaném Ich formou ignorovat?) nebo vůbec celá cesta tulačky, ale rozhodně to nepovažuji za dílo, které si zaslouží víc než dvě hvězdy.

15.01.2017