LIBOREK2013 LIBOREK2013 komentáře u knih

Otevřená klec Otevřená klec Marie Frydrychová

Tato kniha je moc pěkná a člověka hodně duchovně povzbudí. Vaše zkušenosti s Pánem Bohem jsou Maruško úžasné. Jen mě trochu mrzí, že v druhém díle už moc nemluvíte o Pavlovi a dětech, takže zvědaví čtenáři jsou zklamaní. Navíc mám nedobytný dojem že váš duchovní život se odehrával sólově, nikde není zmínka o tom, že by s vámi Pavel chodil do shromáždění, jestli se on nebo Markétka nechali pokřtít, nebo zůstali v té velké církvi. To vše mi tam chybí, velice. Maruško neberte to prosím zle, jen mě to zajímá a ptám se proč oni v této církvi zůstávali když jste sama na sobě hmatatelně pocítila jaká moc se za tím skrývá viz velká žena s kopytem ve vidění. Mám tolik otázek, které mi po čtení této knihy zůstaly nezodpovezeny. A poslední věc ještě. Ten tiskařský šotek se na knížce tentokrát hodně vyřadil. Tolik přehozených nebo chybějících písmenek zejména v první části knihy, to hodně při čtení rušilo. Za to vy ale paní Maruško nemůžete. Prosím odpusťte mi moji upřímnost, jinak je kniha naprosto úžasná. Děkuji Michaela

23.01.2021

Jan Jeník Jan Jeník Edita Štěříková

Krásná a hodnotná kniha o obdivuhodné osobnosti Janu Jeníkovi. Velmi dobře se mi četla. Takových osobností je už nyní málo. Tenkrát lidé opravdu dávali vše Pánu Bohu - svůj čas, peníze, životy...

31.08.2019

Běh života českých emigrantů v Berlíně v 18. století Běh života českých emigrantů v Berlíně v 18. století Edita Štěříková

Tato poutavá kniha se mi četla jedním dechem. Opravdu zajímavé a úžasné informace o exulantech, kteří přišli z Čech do Berlína. Jejich důvěra v Boha byla obdivuhodná. Nejlepší jsou pak jejich vlastnoručně psané životopisy v druhé části knihy. Excelentní ! Paní Štěříkové velký dík za její mravenčí práci.

31.08.2019

Moravské exulantky v obnovené Jednotě bratrské v 18. století: Obrazy ze života Moravské exulantky v obnovené Jednotě bratrské v 18. století: Obrazy ze života Edita Štěříková

Úžasná a velmi poutavá kniha o statečných ženách exulantkách. Doporučuji přečíst všem!

Exulantský kazatel Exulantský kazatel Edita Štěříková

Moc dobře se mi četla. Je to velice zajímavé vyprávění o Václavu Blanickém. Forma prózy je poutavá a zase jiná než jsme od autorky zvyklí.

08.06.2019 5 z 5

Christian David - zakladatel obnovené Jednoty bratrské Christian David - zakladatel obnovené Jednoty bratrské Edita Štěříková

Skvělá knížka. Christian David byl vskutku mužem Božím. Víra exulantů mě stále uchvacuje a četbou o nich se nemohu nasytit!!

08.06.2019 5 z 5

Matouš Stach - moravský misionář v Grónsku Matouš Stach - moravský misionář v Grónsku Edita Štěříková

Úžasná kniha. Miluji všechny publikace od této autorky. Je to napínavé a strašně dobře se mi to četlo. Dříve lidé opravdu žili podle Božího Slova a podle Jeho vůle.