lhotsky1 lhotsky1 komentáře u knih

Genesis: Velký příběh biologie Genesis: Velký příběh biologie Jan Sapp

Povinná četba pro každého, koho zajímá biologie. Pozadí všeho důležitého za posledních 200 let. Kniha, která absolutně nemá sobě rovnou. Náročná. Ale odkdy jsou velké věci jednoduché? Historický kontext, bez kterého člověk v biologii nikdy nepochopí PROČ.

07.04.2017 5 z 5

Jonáš a velryba Jonáš a velryba Monika Elšíková

Ta knížka mi přišla strašná už na začátku. Ale po 200 přečteních vynucených naší dvouletou dcerkou jsem pochopil, že MUSÍ být geniální. Nějakým záhadným způsobem.

15.06.2017 5 z 5

Stíny a odlesky Stíny a odlesky Petr Hanzlík

Mnozí řeknou, že zpověď doby a člověka je kýčový žánr, ale jsou tací, kteří ve vzpomínkách jiných zachytí stíny a odlesky minulosti, která by pro ně jinak existovala jen na papíře. Obsah hluboký, forma - příjemně lehká, leckdy vysloveně vůči čtenáři čtverácká.

01.08.2017 5 z 5

Patlas zvířat Patlas zvířat Eliška Svobodová

Naprosto geniální kniha! Děti jsou z ní paf a my dva se ženou jakožto přírodovědci taky. Je kouzelná a hezky diagnostikuje, kdo je škrob a kdo má fantazii ;-)

05.01.2022 5 z 5

Obluďáci Obluďáci Michaela Nohejlová-Zemková

Celý život planety i člověka v jednom malém příběhu. Je to kniha, kterou by měl každý biolog mít na poličce hned vedle Malého prince, protože je to Malý princ v evolučním podání.

14.01.2017 5 z 5