LenylaJahoda LenylaJahoda komentáře u knih

Rapovej deník Lukáše Kouřila Rapovej deník Lukáše Kouřila Lukáš Kouřil

Při předání knížky mi tělem projel neskutečný pocit. Při pohledu na přebal se vynořily vzpomínky, které už jsem měla za dávno zapomenuté. Při čtení některých pasáží mi běhal mráz po zádech, a mou tvář neopouštěl blažený úsměv, když mě odstavce psané slangem naší generace vracely do časů tak bezstarostných. Lukáše znám víc než půl svého života, a přesto jsem se o něm dozvěděla spoustu nových věcí.

Knížka je tak autentická, jak jen může být, kdyby byla jen o kousek autentičtější, už by tomu snad ani nikdo nevěřil. A jsem si jistá, že spoustu dalších zajímavých příběhů, si Lukáš nechal pro sebe. Třeba se některé objeví v pokračování :)
Obsah jistě není pro každého, ale pokud chcete nahlédnout do časů puberty mileniálů uchvácených dobou, kdy každý chtěl rapovat nebo být součástí nějaké crew, kdy se začala psát nová éra tohoto hudebního žánru v Česku, do střípků počátků dnes již velkých jmen na této hudební scéně. Jak se mladý kluk nevzdával svého snu, a i přes nezdary a neustálé překážky si šel za svým. S jakými světovými jmény se setkal, jaká nová přátelství přetrvávající do teď s nimi vytvořil, jak se dostal za hranice svého komfortu a letěl sám přes půl světa, aby ho poznal na vlastní kůži. Je tenhle příběh kluka z Moravy, který nikdy nepřestává snít to pravé.

02.02.2024 5 z 5