LeaMarková3012 LeaMarková3012 komentáře u knih

Zázračný delfín Zázračný delfín Pascale Noa Bercovitch

Tuto knihu bych doporučila těm, kteří mají rádi příběhy se zvířaty a o kamarádství , dětem , kterým je více než 12 let. Vybrala jsem si knihu : Zázračný delfín, protože jsem jednou četla příběh o přátelství člověka se zvířetem a velice mě tento typ knih zaujal. O tomto příběhu vypráví Pascale Noa Bercovitch. Objevují se zde stylově zabarvená, spisovná a knižní slova. Kniha má zajímavý námět – chlapec, který se přátelí s delfínem a začne znovu mluvit. Je zde chronologický děj tj. děj se odvíjí přirozeně od začátku do konce v časové posloupnosti. Objevují se zde jména, která jsou těžká k přečtení. Vypravěč popisuje dny, které prožil chlapec u pobřeží Rudého moře s delfínem a jeho rodinou. Velice se mi tato kniha líbila a moc ráda se k ní v budoucnu vrátím.

29.12.2013

Moje "super" rodinka Moje "super" rodinka Tim Collins

Tato knížka se mi líbila.Koupila mi jí mamka před rokem a pro holky ve věkovém období 10 let a více si myslím, že je toto ideální
kniha.Prvních pár stránek mě opravdu nebavilo a chtěla jsem jí odložit,ale pak jsem se dostala dál a někdy jsem třeba nemohla ani přestat číst.Byly tam různé zajímavé zápletky a nebylo jich málo.
Kniha má zajímavý děj,který dokonce pobaví i čtenáře svými ilustracemi k ději. Je napsaná formou deníku mladého 15letého Nigela.
Je to deník upíra Nigela který se zamiluje do smrtelnice Chole,celou knihu vypráví Nigel co se mu za den stalo a jelikož nespí píše do deníčku hlavně v noci.Trápí ho rodiče a jeho mladší sestra.Protože ho jeho rodiče proměnili v upíra v 15letech, už nezestárne a každou chvíli musí měnit svou školu. Proto se snaží Chloe okouzlit co nejrychleji a nějak ji říct, že není smrtelník.Jeho rodiče,ale nesouhlasí s tím, že se Nigel zamiloval do smrtelnické dívky a snaží se mu to vymluvit.Doporučuji si přečíst i druhý díl Úúúplně obyčejného upíra.

15.09.2013