Ladoborec Ladoborec komentáře u knih

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Budem tu asi vydedenec, keď napíšem, že táto kniha ma vôbec neoslovila. A nielen to, dokonca som sa pri nej neskutočne nudil. Na základe vzhliadnutia filmu a výborných recenziách čitateľov, som nemohol inak a musel som si knihu kúpiť. No nastalo niečo čo som neočakával. Kniha bola slabučká a nudná. Veľa krát som sa pristihol, že neviem o čom čítam a zaspávam. Chcel som ju odložiť a nikdy viac nezobrať do ruky. Čítať rozťahané na 20-tich stranách čo ako páchne ozaj nemusím. Bohužiaľ musím skonštatovať a to sa mi hádam asi ešte nestalo, že film bol 100x lepší a zaujímavejší.

07.02.2012 2 z 5

Dejiny mafie - Od jej vzniku po súčasnosť Dejiny mafie - Od jej vzniku po súčasnosť Salvatore Lupo

Kniha vôbec nie je zlá. Je plná faktov, ale niektoré veci som musel čítať viac krát, pretože kniha je podľa mňa napísaná až moc profesorsky. Strácal som sa v menách( tí taliani sa snáď všetci volajú rovnako :) Skor by som doporučil John Dickie - Cosa Nostra. Je tam v podstate to isté, ešte aj niečo naviac, ale hlavne je to pre širšiu verejnosť, ľahšie vztrebateľné a určite si z nej odnesiete viac poznatkov.

07.02.2012 3 z 5

Cosa Nostra Cosa Nostra John Dickie

Kniha mapuje celú históriu mafie od počiatkov až po súčastnosť. Obsahuje množstvo faktov ,pravidlá, rituály a sposoby mafie ako je podplácanie tých správnych ľudí alebo vraždenie nepohodlných. Dozvieme sa viac o osudoch známych mafiánov typu Al Capone alebo Lucky Luciano, ale tak isto aj o (pre väčšinu) neznámych gangstroch, no nie menej doležitých. Kniha je dobre napísaná, plná faktov a zaujímavých poznatkov. Osobne si myslím, že v danej problematike patrí ku tým najlepším.Vrelo odporúčam!!!!

07.02.2012 4 z 5