knihaknihou knihaknihou komentáře u knih

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Ke “Koruně strachu jsem se dostala úplnou náhodou. Na Humbookfestu má každý problém odnést si jen jednu knihu, to mi dáte jistě všichni za pravdu. Já jsem to letos dokázala a los padl na tuto knihu, kterou jsem hned začala číst.

Děj mě ihned vtáhl - prolog mě nalákal originálně zpracovaným nápadem na kouzelný klíč, který jeho majitele přenáší do děje knih.

Postavy jsem si oblíbila skoro všechny, ale Twainův a Banditin pohled jsem si užívala nejméně. Twain mě na konci ještě ke všemu neskutečně naštval - a tím se dostávám ke konci. Já osobně miluju cliffhangery, miluju, když knihu dočtu s pocitem, že musím mít ihned druhý díl.

Autorka nám nabídla skvělé enemies-to-lovers, v pravém slova smyslu. Nebezpečná nenávist se mísí s ještě nebezpečnější touhou. Postava krále Sullivana je za mě výtečně napsaná, moc si užívám jeho vnitřní souboj na hranici dobra a zla.

Chtěla bych hlavně zmínit, že autorka tuto knihu napsala v 16-17 letechza mě neuvěřitelná práce cílevědomé mladé slečny, která to dotáhne daleko. Bude mi ctí pozorovat tvoji cestu od samotného začátku.

08.12.2023 4 z 5