Kamikadze Kamikadze komentáře u knih

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Tak jsem se nechala zlákat skvělou reklamou. Výsledek? Jakub Trpiš by se měl věnovat jen reklamě a ne psaní knih. Jsou to vyhozené čtyři kila za absolutně zmršenou knihu. Příběh jako takový má potenciál, ovšem musel by ho vzít do rukou někdo, kdo umí napsat aspoň průměrný sloh. Tohle je nepřehledný paskvil, kdy nepoznáte, zda se postava baví s někým, nebo sama se sebou, anebo jen přemýšlí. Dialogy samy o sobě jsou koncipovány jako řeč dospívajících, aby ve finále vyzněly jako výplod infantilních dětí. V příběhu je několik logických děr, jako vrata od stodoly, někdy se táhne, jindy zase několika větami přeletíte velký časový úsek. Kdyby autor polovinu snahy, kterou věnoval reklamě, dal spíše korektuře a nechal si poradit od lidí, které korekce a úpravy knih živí, udělal by mnohem líp. Za mě, absolutní odpad, který jsem přečetla jen pro to, že nemám ráda nedočtené knihy a chtěla jsem dát šanci začínajícímu českému autorovi. Tak se teď na hodně dlouho vrátím jen k těm prověřeným. Kdyby šla dát nula, dám ji. Nejde. Bohužel.

10.10.2018