jozka173 jozka173 komentáře u knih

Slepý život Slepý život H. J. Bornemisza

Slepý život je prvá časť zo série Večná lož napísaná rukou slovenskej autorky. Tento fantasy príbeh je jej debutom.
Kniha sa mi veľmi páčila ak si odmyslím niektoré časti, ktoré sa mi čítali ťažko. Príbeh som čítala dosť dlho skoro dva týždne s menšími prestávkami. Zo začiatku som sa trošku strácala v postavách, keďže kapitoly sú vždy z pohľadu inej postavy dokopy štyroch. Len som si musela zvyknúť na to a potom to už bolo v pohode.
Autorkin štýl písania mi sadol neuveriteľne, boli tam opisy, dialógy a s každou ďalšou kapitolou som bola viac a viac prekvapená z tohto fantasy príbehu pre dospelých.
Obálka knihy mi prišla strašidelná, ale trefne sedí k deju. Súčasťou knihy sú aj mapy krajiny, ktorú autorka vymyslela.
Páčil sa mi svet, ktorý autorka vytvorila. Rôzne nadprirodzené bytosti, kladné aj záporné. Každá mala svoju rolu a aj úlohu, ktorej nesplnenie sa trestalo. A len ľudia si žili život v domnienke, že sú na vrchole všetkému, za čo mohla clona, ktorá im nedovoľovala vidieť svet taký aký naozaj bol.
Počas čítania som mala zmiešané pocity a niekedy až nechuť a strach z krutosti, ktorej sú ľudia schopní a že vedia byť horší ako niektoré iné bytosti.
Z hlavných postáv som si najmenej obľúbila Druona, ktorý je krutý, zlý a sebecký. Prišlo mi zvláštne ako má všetko dôkladne premyslené do najmenšieho detailu. Ukazoval nám svet z tej horšej stránky.
Ostatné postavy mi boli sympatické aj napriek ich minulosti, ktorá nebola ružová.
V tomto príbehu nájdete všetko čo chcete aj nechcete. A ja nutne potrebujem pokračovanie, pretože chcem vedieť ako sa niektoré udalosti vyvinú.

13.11.2020