Johule Johule komentáře u knih

Moderní Noe Moderní Noe Gerald Durrell

Opakují se zde už známé příběhy z knihy "Tři jízdenky do dobrodružství" a snad z "Přetížené archy"(?).Durrellova fanynka jsem od dětství, ale jiné jeho knihy jsou výrazně lepší

06.06.2020 3 z 5

Ohrožený hmyz nelesních stanovišť: ochrana a management Ohrožený hmyz nelesních stanovišť: ochrana a management Martin Konvička

Skvělá brožura pro všechny milovníky přírody, ochotné uvažovat i v jiných než zajetých kolejích. Odborná a detailní, přesto pochopitelná a čtivá i pro laického čtenáře. Spolu s navazující publikací o ohroženém hmyzu nížinných lesů ji skutečně vřele doporučuji všem, kteří by se chtěli dovzdělat v moderním přístupu k ochraně přírody (a zdaleka ne jen hmyzu).
Pro zájemce jsou obě volně ke stažení na Fóru ochrany přírody či na webu Lepidoptera.cz.

19.10.2019 5 z 5

Mír s mloky Mír s mloky Stanislav Komárek

Asi jsem knížku četla až příliš brzy po Leprosáriu, které mi perfektně sedlo. Možná kvůli tomu mi najednou přišla knížka i autorův styl psaní poněkud opakující se a onen autorův lehce cynicko-sakrastický styl psaní, který mě ve dříve čtené knize bavil, mi najednou připadal trochu únavný. Nedaří se mi přesně zformulovat dojem, který ve mě zanechala: asi jsem dobrou knížku četla v době, která nebyla ta pravá.

08.06.2018 3 z 5

Život ve světle - Průvodce osobní a kosmickou transformací Život ve světle - Průvodce osobní a kosmickou transformací Shakti Gawain

Viděl tenhle překlad někdy nějaký korektor? Nechce se mi tomu věřit, množství gramatických chyb na některých stránkách působí čtenáři až fyzickou bolest...
Jinak mi knížka přijde jako klasický ezo "průměr". Na druhou stranu je pravda, že je psaná už docela dávno a na svoji dobu mohla být dost silná. Pro mě jsem v ní ale nic extra nového asi nenašla, spíš mi některé názory tak úplně nesedly (ale jistě, může to být i tak, že k nim cítím odpor podvědomě a tím spíš bych se jimi měla zabývat :) ). Uvidíme, jak se mi usadí v hlavě a třeba časem ještě hvězdičku přidám. (3,5*)

16.11.2017 3 z 5