Jodgo Jodgo komentáře u knih

Che Guevara: Život, smrt a zrození mýtu Che Guevara: Život, smrt a zrození mýtu Reginaldo Ustariz Arze

Kniha plna fotografii a obecnych faktov o zivote Guevaru sihajuca od detstva az daleko za dobu jeho smrti. Uvadza sa v nej mnozstvo malo zanmych skutocnosti z jeho zivota. Avsak objektivita je sporna, pretoze autor je evidentne jeho velkym obdivovatelom.

21.12.2013 3 z 5

Fidel Castro - životopis pro dva hlasy Fidel Castro - životopis pro dva hlasy Ignacio Ramonet

Putave interview s kubanskym lidrom. Kniha je rozdelena na kapitoly v ktorych Castro postupne odpoveda na otazky od cias svojho detstva, studii, revolucie, studenej vojny az po pritomnost (tj. r. 2006). Hoci by som osobne neveril uplne vsetkemu co Fidel rozprava, posobi uprimne, nevyhyba sa odpovediam ani na neprijemne otazky a svojej pravde evidentne veri. Naviac jeho odpovede celkom slusne obstoja aj pri konfrontacii s dobre znamimi protikubanskymi postojmi USA.

21.12.2013 5 z 5

Povstalci ze Sierry Maestry Povstalci ze Sierry Maestry Luis Más Martin

Pro-Castrovky ladená, útla, tenká knižôčka, skoro len brožúra. Napriek tomu obsahujúca zaujimavé informácie na tému Kubánskej revolúcie. Je však len malým čriepkom "velkej témy" ktorý sám o sebe bez poznania širších súvislostí čitateľovi veľa nedá.

21.12.2013 3 z 5