Jenda24429 Jenda24429 komentáře u knih

Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Jan Hnízdil

Dobrý den, přečetl jsem také knihu od MUDr. Hnízdila Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo a dovolte mi s Vámi v něčem nesouhlasit. Myslím si, že v TUTO CHVÍLI (!!!) a MUDr. Hnízdil to tam jasně zmiňuje, ti, co volí ANO, Zemana, SPD a spol. musejí být nějak vnitřně zranění, když je zcela evidentní, jak jejich počínání (voličů i těch politiků) rozkládá tuto zemi. Ano, v roce 2013, a MUDr. Hnízdil to tam také zmiňuje, byla volba ANO pochopitelná. Ale jde o současnost. V tuto chvíli je volba ODS, TOP 09, Pirátů (zdá se) životadárnější variantou pro tuto zemi. Protože oni tuto zemi systémově nerozvracejí, i když se tam zcela určitě najdou i kariéristé i prospěcháři. Dalo by se také říct, že volba menšího zla (nedělám si iluze o ODS a spol.) je v tuto chvíli volbou dobra. V knize se nikde neříká, že ti, co volí ODS a spol., jsou duševně zdraví (i když jste si to tak vysvětlil). A ruku na srdce, když máte před sebou prokazatelné Zlo (když budu hodně patetický) a Dobro (chcete-li menší zlo), nemůžete nezvolit, abyste si nepošpinil čakru. To je alibismus. To je v tuto chvíli principielně stejné, jako kdybyste se zdržel hlasování ve volbě mezi Hitlerem a Churchillem (protože Churchill taky nebyl žádný svatoušek v prosazování zájmů Britského impéria). Toto přirovnání MUDr. Hnízdil také v knize uvádí. Lidé mohou být zranění, ale mohou být i hloupí, což je ve své podstatě také zranění. Myslím, že jste tu knihu ne zcela přesně pochopil. Ale máte samozřejmě právo na svůj úhel pohledu.

05.05.2021 5 z 5