jakub87 jakub87 komentáře u knih

Mobilizovaná československá armáda 1938 Mobilizovaná československá armáda 1938 Bedřich Hamák

Kdo se zajímá o československou armádu před Mnichovem, doporučuju. Hodně podrobná kniha o organizaci a dislokaci, ale něco přece jen této knize chybí.

Slavkov: Bitva tří císařů Slavkov: Bitva tří císařů Pierre Miquel

Nebyla to špatná kniha, ale řekl bych že Slunce nad Slavkovem byla lepší. Ale to bude vzhledem k českému obrázku doby.

Napoleonské války a české země Napoleonské války a české země Pavel Bělina

Hodně rozsáhlá kniha, týkající se především a hlavně českých zemí v době napoleonských válek. Hodně užitečných informací. Barevné přílohy.

Češi u Tobruku Češi u Tobruku František Emmert

Moc pěkná kniha a rychle se čte. Pro náročné čtenáře však nedostačující.

24.02.2013 3 z 5

Můj přítel Švejk Můj přítel Švejk Josef Lada

Ladovy pěkné ilustrace, avšak lepší jsou Osudy...

24.02.2013 3 z 5

Křižáci Křižáci Henryk Sienkiewicz

Četl jsem dvakrát. Naprostá klasika a skvělé odreagování. Kniha mého dětství.

Vzdušní donkichoti Vzdušní donkichoti Jindřich Marek

Kdo se zajímá o četnický sbor a četnictvo, určitě by neměla chybět tato kniha, jejíž přibližně polovina podrobně popisuje vznik, organizaci a fungování četnických leteckých hlídek.

Žraloci císaře pána Žraloci císaře pána Jindřich Marek

Výborná kniha o českých námořnících, sloužících na rakousko-uherských ponorkách.

Pod rakouskou vlajkou Pod rakouskou vlajkou Jindřich Marek

Kdo se zajímá o české námořníky, určitě by mu tato kniha neměla chybět v knihovně.

Kolín: 18.6.1757 Kolín: 18.6.1757 Pavel Bělina

Pro mě klasika. Stručně, věcně, jednoduše. Pěkné ilustrace.

24.02.2013 5 z 5

Trafalgar: Anatomie námořní bitvy Trafalgar: Anatomie námořní bitvy Jiří Kovařík

Jak jinak, než další výborná kniha z napoleonských dob. Moc pěkně popisuje francouzský pochod od spojení kombinovaného loďstva až po osud u Trafalgaru. Trošku mi v knize chyběl detailnější náhled na anglickou stránku tažení.

24.02.2013