hrbosek hrbosek komentáře u knih

Orlando Orlando Virginia Woolf

Neskutečné počteníčko - žijeme nebo umíráme? Co je necelých 400 let, málo nebo moc? Je lepší být muž nebo žena? Kolikrát milujeme, jednou nebo stokrát? K tomu inteligentní humor a neuvěřitelná schopnost popsat "nic" na desítku stran. Knihu člověk pohltí jedním dechem a pak se ptá, zdálo se mi to či nezdálo? Kdo má rád několikarozměrné prolínání přijde si na své.

08.07.2013

Skalky a jejich stavba Skalky a jejich stavba Vojtěch Holubec

Pěkná kniha s návodem jak na to, buď se člověk chytne, nebo s vidinou dřiny bez krásy své liché představy nadobro opustí. V závěrečné části je také dost tipů na dovolenkové destinace pro nadšence - začátečníka.

17.06.2013

Ostrov radostného mládí Ostrov radostného mládí Hendrik De Leeuw

Holandská východní Indie - ostrov Jáva - strýc a dvě malé děti. Obyčejný příběh každodennosti na gumovníkových plantážích se střídá s krásnými javánskými bajkami. Na chvíli se člověk ocitne v krásném dnes už neexistujícím světě, je to takové líbezné čtenivo, které pohladí duši.

08.04.2013

Saola aneb největší zoologické objevy posledních let Saola aneb největší zoologické objevy posledních let Jan Hošek

Saola patří na to nejčestnější místo v knihovně, tolik ucelených informací na jednom místě se hned tak nenajde. Kéž by bylo více takovýchto klenotů.

21.03.2013 5 z 5

Pod Emausy III. Pod Emausy III. Josef Hais Týnecký

Zvláštně nádherných 1366 stran celé série o starém Podskalí se čte velmi příjemně - množství skutečných historických událostí bravurně propletených v ději románu. Spisovatel dává nahlédnout pod poličku života Tyla, Škroupa, obyčejných lidí i šlechticů. V ději se odehraje i premiéra Fidlovačky, navštíví se Nosticův zámeček v Měšicích, klášter Alžbětinek i tehdejší blázinec a další místa. Vřele doporučuju po nějaké těžké knize nebo jako únikovku do let minulých a časů zavátých.

05.03.2013