Saola aneb největší zoologické objevy posledních let

Po roce 1992, kdy byl objeven ve vietnamské džungli dosud neznámý kopytník saola, následovaly brzy další podobné nálezy, a odstartovaly tak novou éru zoologie. Zároveň tyto vědecké senzace upozornily na to, že naše planeta není zdaleka definitivně prozkoumána, jak se zdálo a tvrdilo. Znovuobjeveno bylo také několik druhů živočichů pokládaných za vyhubené. Zdá se, že věk romantiky a dobrodružství se vrací, a právě toto je ústřední myšlenka titulu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74310/saola-aneb-nejvetsi-zoologicke-objevy-poslednich-let-74310.jpg 4.614
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Scientia

Kniha Saola aneb největší zoologické objevy posledních let

hrbosek
21.03.2013

Saola patří na to nejčestnější místo v knihovně, tolik ucelených informací na jednom místě se hned tak nenajde. Kéž by bylo více takovýchto klenotů.

Chogori
22.10.2011

Koho baví zoologie, ten tuhle knížku musí zhltnout jedním dechem. Saola je graficky moc hezky zpracovaná, informacemi nabitá (několik tabulek s údaji o nedávno objevených ptácích, kopytnících, primátech atd.), ale hlavně výborně a poutavě napsaná kniha. Ať už jde o objev saoly, znovuobjevení některých druhů jako je buřňáček malý nebo datel knížecí, odhalení kryptických druhů (třeba Pipistrellus pygmaeus) nebo spekulace nad tím, zda některé druhy vůbec existují (Pseudonovibos spiralis), Hošek vše podává s nádechem detektivního příběhu, od kterého je těžké se odtrhnout. Jedna z nejlepších zoologicky zaměřených knih, co jsem kdy četla.

Tajný život stromů - Výpravná verze
Příběh lvice Elsy

zvířata, fauna

Jan Hošek
česká, 1961

Kniha Saola aneb největší zoologické objevy posledních let je v

Právě čtených1x