HKlus HKlus komentáře u knih

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Kniha se mi moc líbila. Navzdory kritikám níže, mě uvedené chybky nevadily. Naopak. Kniha je psaná v ichformě, takže za mě by jí příslišná strojenost ubírala na autenticitě. Kniha je něco úplně jiného, než vídáme od českých autorů. Je to nová, kontroverznější věc na trhu, která si bezesporu najde své fanoušky i odpůrce. Já budu však rozhodně patřit mezi fanoušky. Kniha krásným způsobem ukazuje, jak mohou týrané ženy působit jako naivní hloupé husičky, zvyklé být zcela emočně apatické a slepé vůči chování agresora, a to však za jediným cílem: mít od něj klid. Kateřina na mě skutečně působila jako naivka, ale o tom to vlastně je. Agresor i hlavní postava jsou podle mě záměřně vyhnáni lehce do extrémů právě proto, aby lidi oslovili a aby lidé nepřestali číst a "praštilo" je do očí, jak to může v takových domácnostech chodit. Závěr jsem také zhltla jedním dechem. Agresor je mi skutečně odporný a pokud je tu kritika "hezké" kladné postavy, tak to mi nevadí už vůbec. Naopak jsem byla ráda, že jsem si v knize přečetla i o někom takovém, bylo to takové světýlko mezi temnotou. Upřímně doufám, že kniha některým lidem otevře oči, aby byli vnímavější ke svému okolí. Stejně tak přeji autorce s knihou mnoho úspěchů, neb jistojistě vyvolá spoustu kladných i záporných emocí :) Já nad knihou dumala celý večer a noc, svou stopu ve mě nechala a určitě ji budu doporučovat dál.

21.02.2022 5 z 5