Hanule77 Hanule77 komentáře u knih

Tománek je rád na světě Tománek je rád na světě Eliška Horelová

Dodnes nevím čím si mě Tománek tak získal, ale strašně jsem pak toužila bydlet na Novodvorské :)

23.02.2017 4 z 5

Máma a já : (terezínský deník) Máma a já : (terezínský deník) Hana Posseltová- Ledererová

Paní Hana Posseltová-Ledererová mě na střední škole vyučovala angličtinu. Škoda že jsem tenkrát neměla vůbec tušení, s kým mám tu čest. Když jsem pak o pár let později náhodou narazila v knihkupectví na tuto knihu a spojila si 1 a 1, okamžitě jsem si jí koupila a začetla se. Hodně silná kniha, tak jako knihy tohoto typu bývají. Několikrát jsem plakala. Opakovaně jsem žasla nad nezdolnou silou člověka. Obdivovala vůli paní Hany. A pak jsem se paní profesorce v duchu omlouvala za ta naše telecí léta, která s sebou nesla zájem o vše možné, jen ne o její poněkud archaickou angličtinu, kterou se nám snažila vštípit.

22.02.2017 5 z 5

Operace Silver A Operace Silver A Zdeněk Jelínek

Kniha je opravdu nabitá množstvím informací, jmen, dat... a vše je pečlivě uskupeno a doplněno kvalitními fotografiemi. Vzhledem k velkému množství poznámek a zdrojových informací je ale lepší mít jí v knihovně (než si jí třeba jendorázově půjčit z knihovny) a opakovaně se k ní vracet a listovat si v ní jako v encyklopedii.

21.02.2017 4 z 5

Zlatovláska (a jiné české pohádky) Zlatovláska (a jiné české pohádky) Karel Jaromír Erben

Na téhle knížce jsem milovala především kresby Artuše Scheinera pomocí kterých jsem se dostávala do světa pohádkové fantazie. Jsou tak zvláštně jiné...a přitom klasické. Krásné, ale některé docela děsivé. Dodnes je mám v paměti víc, než pohádky samotné.

14.02.2017 5 z 5