hana8256 hana8256 komentáře u knih

Zkrášlujeme zahradu Zkrášlujeme zahradu Diarmuid Gavin

Paráda, přesně to, co jsem potřebovala. Uvede do principů založení a zkrášlení zahrady přehledně, pochopitelně i pro nekreativní trdlo, jako jsem já. Ke všemu konkrétní příklady, ukázky, fotky. Za mě velice hodnotná kniha, inspirativní.

04.02.2021 5 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Tohle se vážně moc nepovedlo. Hercule Poirot se nechová jako on, nepřemýšlí jako on a ani nemluví. Kdyby ho autorka bývala vynechala, dalo by se mluvit o průměrné, trochu překombinované, ale ne špatné detektivce. Obsazením Poirota si vzala na bedra velice těžký, ne-li nemožný, úkol. Všichni vášniví čtenáři Agathy Christie Hercula znají jako své boty, a tak nikomu neunikne spousta chyb v jeho ztvárnění. V knize je cítit velká snaha přiblížit se spisovatelskému umu Agathy Christie, ale myslím, že kdyby autorka spíše vsadila na své vlastní pojetí, četlo by se to lépe. Postavy mi přišly nepropracované, jazykové mistrovství Agathy Christie zda spíše nahradila potřeba, aby se neustále něco dělo. Možná i proto nezbyla energie na vylíčení postav tak, aby ve vás vzbuzovaly nějaké emoce. Od této autorky už Hercula riskovat nebudu a raději si znova přečtu nedostižný originál.

09.11.2020 2 z 5