Hahonz Hahonz komentáře u knih

Vždycky jsem obdivovala, jak úžasně se umí ptát svých hostů Na plovárně Marek Eben. Přesně trefoval to, co mě jako diváka zajímalo, na co bych se hosta v rozhovoru, tak jak plynul, také ráda zeptala. A teď panu Ebenovi vyrostl velký konkurent. Martin Moravec v roli zpovídajícího obstál neméně dobře, kniha je vhodně rozčleněna, zajímavé otázky se potkávají s odpověďmi profesionála, který léty vyrostl v extratřídu ve svém oboru a které čtenáři dovolí nahlédnout do atraktivní, nebezpečné a skryté práce kriminalistů. Četla jsem jedním dechem. V momentech, kdy byl zmiňován psycholog Slavomil Hubálek, jsem sáhla do zásuvky se svými poklady a znova si přečetla rozhovor z května 2011 v MFD, kde pan doktor Hubálek hovoří o svém podílu na vyšetřování vraždy nešťastné malé Aničky. Rozebírá možné pohnutky pachatele, jeho osobnost, chování v různých fázích psychologického vyšetření. V kontextu s vyprávěním pana Mareše se mi otevřel autentický obraz práce kriminalistů i jejich spolupracovníků. Jsem tady nováčkem, a tak nevím, nakolik je vhodné reagovat na hodnocení ostatních. Já si ale nemohu odpustit připomenout "certchlup", že jestli někdo něco nepochopil, tak pan Moravec to není. On nepsal detektivku. A ještě závěrem - v souvislosti s předchozími autorovými knihami rozhovorů mě fotka na přebalu hodně baví.

23.11.2022 5 z 5