Gwendelína Gwendelína komentáře u knih

Dívka pod vlivem měsíce Dívka pod vlivem měsíce Sylvia Schneider

Kniha, která je tedy spíše určena dospívajícím dívkám, obsahuje také základní a někdy poměrně dobře napsané informace o tom, jak na nás může měsíc působit. Obsahuje nejen popisy, ale také návody na rituály, uvádí, jak se cítíme v jednotlivých měsíčních fázích, jak dokáže měsíc působit na naše tělo a vztahy. Pro dospívající dívku ideální, dospělák se trochu pousměje:-)

12.09.2017 3 z 5

Průvodce lidovou kulturou Průvodce lidovou kulturou Milada Motlová

Tak toto je snad úplně nejvíc nejlepší knížka, jaká se mi o lidové kultuře dostala do ruky:-) Autorka si s touto publikací zajisté dala velikou práci. Kniha obsahuje jasná, stručná a výstižná fakta, žádné sáhodlouhé pasáže, a přitom zcela vystihuje to podstatné. V knize je zachycen život našich předků ve všech sférách, od jednotlivých životních událostí přes jednotlivé návyky a zvyky (stravování, hygiena) až po popis každodenních činností a řemesel. Samozřejmostí je popis a vznik jednotlivých svátků. Tuto knihu doporučuji všem, kdo se chtějí o lidové kultuře cokoliv dovědět. Přidanou hodnotou jsou např. míry a váhy a použitá úsloví. Vřele doporučuji!

14.02.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nechte se vést...

29.11.2016 5 z 5

Baroko Baroko Barbara Borngässer

Další z velkých, ale krásných knih. Kniha zobrazuje baroko ve všech směrech, nejen v korpulentních a kyprých tvarech plných kudrlinek, jak je nejspíše známe, ale ukazuje, jak mohou být krásné zahrady nebo i sakrální stavby. Kniha disponuje nádhernými fotografiemi, kde jsou zachyceny i detaily lidskému oku skryté. Cena není úplně příznivá, ale stojí za to si ji alespoň prohlédnout. Je důkazem, že i baroko umí být krásné a nezaslouží si být opomíjenou součástí historie architektury, kde má své nezastupitelné místo.

02.09.2016