Gunslinger Gunslinger komentáře u knih

Jediná věc - Překvapivě prosté tajemství výjimečných výkonů Jediná věc - Překvapivě prosté tajemství výjimečných výkonů Gary Keller

Celkom ma v kníhkupectve zaujal obal (nebyť dnes už všadeprítomnej poznámky, že ide o bestseller č. 1), jednoduchý dizajn, zrozumiteľná myšlienka, plus lesklá a výrazná jednička na obale rozhodla, že ju otvorím. Príslovie na prvých stránkach rozhodlo, že knihu adoptujem. Číta sa jednoducho, ilustrácie dávajú hlavu a pätu, ústredná myšlienka sa do prvej tretiny knihy nijak od sľubu na obale nevzďaľuje. Tak na 4-5 hviezdičiek, zatiaľ ...
Problém nastáva v chvíli, až si motivovaný čitateľ uvedomí, že po dobu nejakých 150 strán sa dookola recykluje jedno a to isté. Áno, toto je vlastne aj gro celej knihy, ale. Nevadilo by, keby šlo o inovatívnejší prístup, niečo zásadné pre dnešnú dobu tomu fakt chýba. Nepredpokladám totiž, že sa dnes ešte nájde niekto kto by šiel zjesť na slona naraz a nie po kúskoch, že? Uberiem teda na 3 hviedzičky.
Ďalším negatívnym prvkom sa stáva fakt, že kniha sa mení na súbor citátov, ktoré autor servíruje už nie len na začiatkoch kapitol. Ten raz povedal toto, ten tamto. No a? 2 hviezdičky, ale s jedným okom privretým. Potom tu máme reklamu na S.Kinga, zatváram oko. Nútim sa tých pár zvyšných strán zdolať.
Finále prichádza radou, nájdi si kouča. Či si prezident galaxie alebo hajzlbaba, ak chceš byť jednička, musíš mať kouča. Uf! Z úcty k stromom sa rozhodnem dočítať. Chyba!
... nezabudni sa každe ráno modliť, deň je treba začínať motlitbou. Tu už končí všetka sranda, zvyšné hviezdy strhavám, knihu zatváram a dúfam, že sa mi možno pri ďalšej podobnej pošťastí nájsť návod ako sa zbaviť tiku v oku.

04.01.2017 odpad!

CIA bez masky CIA bez masky F.M. Sergejev

Odhliadnúc od prosovietskému a protiamerickému náboju tejto knihy, zaujímavý pohľad na zahraničnú politiku USA, hlavne ich spravodajskej služby v dobách studenej vojny. Po prečítaní sa ale núka otázka, či ide skutočne o literatúru faktu. S prihliadnutím na dobu vzniku publikácie a jej jednostrannému zameraniu až účelovosti (Rusky znejúce meno autora nevynímajúc), o objektívnosti silne pochybujem.

17.12.2015 3 z 5