firebringer firebringer komentáře u knih

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Kniha mě poněkud zklamala, čekala jsem severskou detektivku plnou kriminálního i osobního dramatu, místo toho se neustále opakovaly scény, v nichž policisté sedí u počítače, telefonují si a chodí na schůze. Je to realistické, ale to bych rozhodně neoznačila za plus - proč by chtěl člověk číst o všedním životě? Obsadit do "hlavních rolí" staršího vyšetřovatele a jeho dceru novinářku byl skvělý nápad, ale dalo by se z toho vytěžit mnohem víc, kdyby potenciál příběhu nezmařila celková atmosféra maloměstské idylky.

07.02.2020 3 z 5

Rituál Rituál Lenka Šíková

Skvělá kniha, která mě bavila od první do poslední stránky. Není to stereotypní fantasy, kde mezi sebou válčí celé říše, neporazitelní hrdinové likvidují jednu nestvůru za druhou a celé to skončí monumentální bitvou. Takových knih už tu bylo dost. Tohle je psychologický příběh o hledání pravdy, v němž je tak akorát tajemna a magie na to, aby to ještě byla fantasy, ale zároveň je svět příběhu natolik uvěřitelný, že se čtenář může s postavami ztotožnit (a my starší nostalgicky zavzpomínat na středoškolská léta). Postavy jsou uvěřitelné a mají psychologickou hloubku, žádní nablýskaní superhrdinové ani jednoznační padouši. Vyprávění je svěží, dobře plyne a nechybí v něm decentní humor. Dávám plný počet hvězdiček a napjatě očekávám další díl!

24.11.2019 5 z 5