Filco Filco komentáře u knih

Camino mal: (takmer) 3000 km pešo naprieč Patagóniou Camino mal: (takmer) 3000 km pešo naprieč Patagóniou Matúš Lašan

V prvom rade: klobúk dolu pred tým, čo Matúš s Annou dokázali, bol to obdivuhodný výkon, aký by dokázalo podať minimum ľudí. Fotky sú krásne, no podľa môjho názoru by sa dal text skrátiť na pár strán. Problém spočíva v tom, že drvivá väčšina kapitol, ktoré sú rozdelené na dni, je o tom istom: "Ráno sme vstali, najedli sa, kráčali, bolo pekne/škaredo, občas nejaké zviera, ideme spať." Problém bude asi v tom, že Matúš s Annou kráčali divočinou a nestretali iných ľudí, takže v konečnom dôsledku je kniha len suchým opisom monotónnych činností. V porovnaní so Ziburom či Viktorkou Hlaváčkovou, ktorých cestopisy sú plné života a zážitkov, je Camino Mal pomerne nudnou zbierkou stránok textu pretkanou peknými fotkami. Ak chcete zažiť atmosféru dlhého putovania, ktorá vám ale nezlepší fyzickú kondíciu a ani vás neoblaží krásou okolitej prírody, knihu si užijete. Inak ale radšej zamierte na blog Matúša Lašana, kde je trek opísaný oveľa kratšie, no v tomto prípade aj zaujímavejšie.

04.03.2024 2 z 5