Elzebeth1655 Elzebeth1655 komentáře u knih

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Osobně mě tato kniha nadchla, což ale připisuji faktu, že jsem ji četla v rané pubertě, kdy mi přišel takovýto příběh úžasně romantický. Dospělému, světa znalému čtenáři se bude asi kniha jevit absurdní, takže čtení jen na vlastní nebezpečí.
Jediné čeho se dost bojím, je druhý díl, o jehož existenci jsem neměla tušení a nevím, jestli bych si četbou po letech nepokazila kouzlo

Co se filmu týče, velice mě mrzí že je pro tolik lidí zklamáním, protože osobně myslím, že má své kouzlo (v životě by mě nenapadlo, že za tak pěkně esteticky zpracovaným filmem stojí právě Troška), ale chápu, i já se u něj občas cynicky ošklíbám, když si chci zavzpomínat na mladá léta. :)

15.04.2023 5 z 5

Čas Růže Čas Růže Věra Mertlíková

Oproti předešlým románům je tato kniha obrat - pro některé k lepšímu, pro jiné k horšímu.
Za mě tato kniha cílí spíše na mladší publikum, je svěží, nekomplikovaná a lehká, má v sobě zkrátka kouzlo mládí. Pro ostřílenější je možná až trochu moc naivní, ale kdo chce hlubokou pointu, ať zabrouzdá v maturitním seznamu některého z našich gymnázií. :D
Já osobně se těším na další díl, pokud bude!

11.06.2023 5 z 5

Hříbě ze zlata Hříbě ze zlata Věra Mertlíková

Za mě je tato kniha plná esence pozdního srpnového odpoledne, kdy se slunce kloní k obzoru.
Já knihu přečetla za necelé dva dny a myslím, že jako letní četba je naprosto perfektní!
Samosebou nemusí sednout každému fantasy prvky v jinak ranně středověkém prostředí, ale kdo rád koně, lesy, LARPy a podobné radůstky života, tak snad objeví kouzlo této knížky.

11.06.2023 5 z 5