eduw eduw komentáře u knih

Otcov tieň (príbeh svätého Jozefa) Otcov tieň (príbeh svätého Jozefa) Jan Dobraczyński

Kniha, ktorá nám predstavuje sv. Jozefa ako muža hĺbavého, nábožného a milujúceho. Muža, ktorý sa musel rozhodovať, pracovať, postarať sa o rodinu a ochraňovať ju. Svoju úlohu zvládol napriek všetkým ťažkostiam, utrpeniam a nebezpečenstvu. Veľmi pekný príbeh napísaný zrozumiteľným a pútavým spôsobom. Odporúčam.

06.08.2023 5 z 5

Potulky s Charleym Potulky s Charleym John Steinbeck

Cestopis v druhom pláne. V prvom pláne skôr cesta do autorovho vnímania Ameriky, sveta, ľudí a vývoja spoločnosti. Stretávanie sa s ľuďmi a rozhovory s nimi sú tu dôležitejšie, ako spoznávanie krajiny. A tiež zaujímavé zistenie, že kniha prvý krát vychádza v Slovenskom preklade. Po toľkých rokoch od vydania načase.

23.06.2023 3 z 5

Súostrovie v ohni Súostrovie v ohni Jules Verne

Skôr kratší, avšak pútavý dobrodružný príbeh odohrávajúci sa na pozadí Grécko Tureckej vojny. Nájdete tu všetko, čo k Verneovke patrí. Geografický popis ciest, plachetnice, more, šľachetnosť, boj, pirátov... A tiež príbeh lásky. Tak ak vás to všetko zaújma, máte tip.

31.05.2023 3 z 5

Nový gróf Monte Cristo Nový gróf Monte Cristo Jules Verne

Jeden z najlepších príbehov od tohto autora. Najprv sa to tvári ako politický thriller, potom špionážny thriller, až to nakoniec pokračuje a končí ako stará dobrá verneovka. Rýchly spád a napínavý dej z nutnou dávkou dobrodružstva a fantázie.

23.04.2023 5 z 5