deniknihomolky deniknihomolky komentáře u knih

Poslední člověk na planetě Zemi Poslední člověk na planetě Zemi Denisa Černá

Naprosto grandiózní čtení! Hned na první pohled tahle kniha zaujme obálkou. A pak když začnete číst, vystraší vás styl psaní resp. přemýšlení hlavního hrdiny. Vážně jsem si říkala, že to nedám, protože to bylo prostě divné. Přesunula jsem se na databázi knih, kde jsem si přečetla nějaké recenze a všichni psali to stejné. Ale že se to nakonec člověku bude líbit. A měli pravdu. Vážně jsem si to zamilovala. Nico prochází během knihy neuvěřitelným vývojem a už jen z tohohle důvodu je kniha neobyčejná. A pak taky celé to téma, zpracované výborně. Člověk by si asi řekl hmm, další dystopie ale tahle kniha v sobě opravdu měla nějaké kouzlo, díky kterému mě to neuvěřitelně bavilo. Mrzí mě, že jsem si nic nelepíkovala, protože se v knize objevilo dost myšlenek a zajímavých situací. Postav také nebylo mnoho, většinu příběhu odtáhli hlavní hrdinové Nico a Tabitha, ale v kontextu opuštěné Země a hledání navrácení k přírodě to ani nevadilo. A konec mě zamrzel. Upřímně jsem to nečekala a je vlastně zajímavé, že to autorka napsala právě takhle. Knížku moc doporučuji.
Za poskytnutí knížky děkuji @humbook #humbookblogeri

18.06.2023 4 z 5