DagmarHaladová DagmarHaladová komentáře u knih

Vymetkout a záhada prázdného pokoje Vymetkout a záhada prázdného pokoje Vladimíra Staňková

Mám skoro pětiletého syna. Dlouho jsem pro něj hledala knihu, která by ho zaujala, až jsem narazila na Vymetkouta.

Musím říct, že jsou to knihy společně s titulem Vymetkout a zoubková víla, které syna oslnily.

Oba dva tituly mají rychlý spád, kapitoly jsou krátké, takže je čteme v tramvaji, v autobusu nebo před spaním. V příběhu nejsou zbytečné digrese, ale za to je tam hodně pasáží s přímou řečí. Takže jako vypravěč můžu často měnit hlasy, což syn ocení asi ještě víc.

Oba dva tituly senzačně doplňují ilustrace, takže knihy upoutají i dětská očka. Velmi trefně zvoleným bonusem knihy je její interaktivní pasáž. Po dlouhé době jsem setkala s dvěma knižními tituly (jedná se o tituly Vymetkout a záhada prázdného pokoje a Vymetkout a zoubková víla), které cílí na všechny dětské smysly - sluch - samotný příběh, zrak - ilustrace, hmat - interaktivní část, no a chuť a čich - u příběhů syn vždycky pojídá dobroty).

Zařadila bych oba knižní tituly do kategorie "Respektující literatury pro děti a mládež". Doporučuji tedy všem maminkám,babičkám i předškolním pedagogům, zkrátka všem, kteří se poohlížejí po respektující literatuře.

Na samotný konec bych jen dodala, že na knihách opravdu doceňuji, že je vhodná pro holčičky i chlapečky.

Moc díky a knihu doporučuji, ať jako dárek k Vánocům nebo jen tak pro potěchu ze čtení.

12.12.2023 5 z 5