clickman clickman komentáře u knih

Biggles od velbloudích stíhaček Biggles od velbloudích stíhaček William Earl Johns

Co se Bigglese týče, tak toto je klasika všech klasik! Přesně díky této knize jsem si tak oblíbil hrdinské příběhy a rytířské chování pilotů za 1. světové války a dodnes mě toto téma nepřestalo zajímat. Osobní válečné zkušenosti W. E. Johnse se zde promítají do Bigglesových příběhů a mě nikdy neomrzí si je číst znovu. Díky této a pár dalším knihám napsaným v této době se romány o Bigglesovi staly tolik oblíbenými. Kdo ještě nečetl tak šup do toho!

Bigglesův úhlavní nepřítel Bigglesův úhlavní nepřítel William Earl Johns

Jedna z nejlepších Bigglesovek. V době kdy jsem tyto knihy četl, mi soupeřivost ale zároveň i respekt mezi těmito postavami nepřestal imponovat a od čtení jsem se nedokázal odtrhnout. Každý mladý kluk by tohle měl číst!

26.03.2013 5 z 5

Biggles: Návrat velbloudích stíhaček Biggles: Návrat velbloudích stíhaček William Earl Johns

Pokračování klasiky mezi Bigglesovkami. Hlučný řev osmivácových motorů a proudění vzduchu přehluší jedině praskání dřevěných vzpruh a trhání plátna způsobené střelami z nepřátelského kulometu. Užijte si další úžasné příběhy pilotů za WW1!

Biggles na Borneu Biggles na Borneu William Earl Johns

Pro mě osobně jedna z nejlepších "Bigglesovek" (po knihách popisující jeho působení v Royal Flying Corps behěm WW1). Přestože jsem Bigglesovek v minulosti přečetl nespočet a hodně z nich mi již dějově splývají, tuto konkrétní si pamatuji nejlépe. Určitě doporučuji k přečtení.