Ciddi Ciddi komentáře u knih

Tajemství Tajemství Pavel Kohout

Tak tohle bylo tedy fajnové. A já mám nového autora detektivek, jehož tvorbu si chci přečíst celou.
Nejlepší na tom je, že kniha je tenoučká, kolem 200 stran, a přitom tak dokonale zamotaná, propletená a promyšlená, že vám to všechno dojde až na konci. Autor si s námi vyloženě pohrává, některé kapitoly začínají zdánlivě nesmyslnými popisy různých přírodních jevů, mlží a mate, že nejen tipujete špatného pachatele, ale v mém případě dokonce i oběť.
Mám ráda, když můžu s případem sledovat i osobní život vyšetřovatelů a to mi bylo taky dopřáno. Nemám co vytknout, prostě svižná česká detektivka s napětím.

12.12.2023

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Byla to taková jednohubka, kterou jsem spolkla za jednu noční směnu. To svědčí o tom, že se četla velmi dobře a rychle. Autor se věnoval spoustě aktuálních problémů. Otázka je, zda těch postav a témat nebylo na tak málo stran příliš. Výsledkem je pro mě trochu chaos. Musela jsem si napsat tahák se jmény jednotlivých párů, abych byla v obraze, kdo vlastně patří ke komu a co provedl. Takže za mě by méně bylo více. Celkově jsem však spokojená.

02.12.2023 4 z 5