BUBO26 BUBO26 komentáře u knih

Raz aj v pekle vyjde slnko Raz aj v pekle vyjde slnko Pavel Hirax Baričák (p)

Je to ľahké čítanie, humorné, drzé... ale nič mi to nedalo. A keď som dočítal poslednú časť (tú zalepenú), mal som chuť tú knihu otrieskať autorovi o hlavu.

10.04.2015 3 z 5

Na! Na! Mirka Ábelová

Na Mirke je jednoznačne vidieť, že vyspela, už to nie je punkáčka a rebelka za každú cenu, vie robiť ústupky a zvážiť aj iný uhol pohľadu; ale stále je to ona, veselá, pohodová, ale aj premýšľavá a občas hlboká. Nie je to taká úplne moderná konceptuálna poézia (ktorú ja nemám rád), dobre sa to číta a k mnohým básňam sa rád vraciam.

10.04.2015 5 z 5

Sebedůvěra, sebejistota, nezávislost Sebedůvěra, sebejistota, nezávislost Ralph Waldo Emerson

Emersona som spoznal skrz MacCandlessa a Thoreaua, mal som veľké očakávania a tie sa, bohužiaľ, nenaplnili. Možno je to spôsobené prekladom a prílišným skrátením textov (ako vraví aj Lavran), ale tieto texty mi prišli v mnohom proste príliš "ničnehovoriace", často krát príliš krátke výňatky bez jasnej myšlienky... Je síce pravda, že mi vadí prílišná náboženskosť (to už je tak, keď agnostik číta transcendentalismus), avšak našiel som tam aj mnoho krásnych viet a teda rozhodne Emersona nedoporučujem zavrhovať len na základe tejto knihy.

25.02.2015 2 z 5