blackdog blackdog komentáře u knih

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

Môj prvý Harry Bosch, myslím že sa mi páčil. Stále však nenachádzam detektíva, čo by ma doslova chytil, ktorého pokračovania by som naháňal kade tade po bazároch. Bolo to už dávno, čo som miloval Nera Wolfa, Phila Marlowa aj ďalších. .. Toto ma práve vystrašilo.... že " bolo to už dávno". Zrejme tu však na celkový dojem vplýva viacero faktorov. Wolfe napríklad mal vždy také zožltnuté , jemne zatuchnuté voňavé strany, Bosch na mňa zízal zo žiariaceho displeja. Nehovoriac o vplyve šedín , spomienkach .... zašiel som úplne mimo obsah. Prepáčte, každopádne Harry Bosch sa mi viac páčil ako HH, nie som však oprávnený posudzovať, pretože mám za sebou len po jednom HH a HB. Pohnem sa znovu nejakým iným smerom, rád si nechám poradiť

05.10.2018 4 z 5

Mama klame Mama klame Michel Bussi

Mne sa to celkom páčilo. Zápletka podľa mňa nebola vôbec tuctová. Oobčas to trochu škrípalo a nebolo všetko úplne domyslené. Ako keby to písal v časovej tiesni. Ako celok však to bolo "jedlé". Mne sa páčili jdenotlivé dejové línie, jednoducho to tak mám rád. Milujem Francúzsko, už som to viac krát písal, Bussi mi ho veľa nedal, ale dej mal asi aj preto slušnú dynamiku. Dal by som Tri a pol, ale nedá sa.

19.05.2017 3 z 5

Cizí země Cizí země Charles Cumming

Mne to pripadalo dosť priemerné. Ak by sme dali Daniela Silvu ako porovnávací parameter, Cizí země zaostala tak o dĺžku. Tu mi to prišlo dosť povrchné. Niektoré pasáže sú rozpísané, až som mal pocit, že strácam čas . Inde autor len prebehol popri "plote " a nahliadol pomedzi dosky . Záver šiel ako po masle, celkovo román neurazil, ani neohúril. Preto tri hviezdy.

24.04.2017 3 z 5