Bibisp

Když vzlétne děs a nevíraKdyž vzlétne děs a nevíraViktorín Šulc

Jestli se chcete bát u krimi knížek,opravdu doporučuji tuto od Šulce. Reálné případy které se staly v ČSR vás přesvědčí,že se dějí hrůzné věci i u nás a ne jen v zahraničí. Už se těším až se pustím do dvojky.Fotky z činů tuto knihu krásně doplňují. Děkuji za hrůzný zážitek který se mi dal z přečtení této knihy.

09.03.2021

Nezbytné věciNezbytné věciStephen King

Pan Gaunt je pro mne opravdu ten nejlepší záporák, kterého jsem měla čest poznat.Kniha má tedy velké množství postav,ale krásně to vynahradí příběh. Určitě doporučuji jako tu jednu z nejlepších od Kinga. Vůbec se nezalekněte délky knihy,stojí to za to.

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Když se řekne horor představím si tuto knihu a je mi jedno jestli je to podle pravdy a nebo není. Málokdy mě co vystraší takže jsem trhlinu brala jako další oddechový horor. Ale Karika mě vyvedl z omylu a já se strašně bála a nemohla jí číst sama doma v noci.
Knihu jsem četla v prosinci a pořád mě nutí si připomínat různé pasáže z ní v noci. Takže díky za to,že se teď v noci bojím lesů,určitě si ji ještě jednou přečtu.

14.02.2021

Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)J. K. Rowling (pseudonym)

Já která se zatvrdila,že Harryho Pottera číst nebudu si koupila první díl Ilustrovaného vydání. A musím prostě přiznat,že se mi četl lépe než obyčejné vydání a docela se mi to i líbilo. Kdysi jsem si koupila první díl a vůbec mě to nechytilo,ale to ani filmy s ním. Určitě si dokoupím ostatní ilustrované díly. A kdo ví? Třeba si někdy přečtu i toho bez ilustrací.

Matčina hraMatčina hraSandie Jones

Tak tohle byla bomba. Knihu jsem přečetla za den a musím říct,že dokud jsem jí nedočetla nedokázala jsem od ní odejít. Příběh měl spád a byl krásně vykreslený až jsem si říkala jestli je to možné,že tak nenávidím postavu v knize. Konec fakt skvělý pro mě nepředvídatelný.Zatím asi nejlepší thriller co jsem četla za rok 2021.

14.02.2021

Kdo o tom ví?Kdo o tom ví?Lesley Kara

Druhá kniha od této autorky a furt jsem jí nepřišla na chuť. Mám ráda psychologické thrillery,ale pro mě knihy od Lesley Kara jsou jedna velká nuda. Děj předvídatelný bez většího spádu. U obou knih co zatím vyšlo jsem skoro před půlkou věděla kdo to je. Další si od ní už nepřečtu.

Hodinky od AšeraHodinky od AšeraZuzana Dostálová

Já tedy půjdu proti proudu a řeknu,že se mi kniha líbila. Naopak zpracování dobře udělané a nevím teda jak jinak by mělo být. Trošku jsem se bála knihu přečíst kvůli hodnocení,ale nebylo čeho.

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Jak samo ukazuje hodnocení. Prostě kniha ke které se budete rádi vracet i přes všechnu bolest co je napsána v knize a budete trošku smutní,že nemá více stran. Nejlepší kniha od českého spisovatele(pro mě teda i lepší než Hana a to ve více ohledech). Už se těším na závěrečný díl.

Po pravděPo pravděGilly Macmillan

Nebylo to vyloženě špatné, ale tak trošku byl děj od půlky knihy dost předvídatelný. Jelikož poslední dobu čtu thrillery tak pro mě tato kniha nepřinesla nic nového.
Dala bych asi 3,5 hvězdičky kdyby to šlo,protože jsou i lepší thrillery. Každopádně si od autorky ještě něco přečtu a uvidím zda to bude lepší.

Na smrtNa smrtJozef Karika

Trošku jsem se zalekla délky knihy,ale řekla jsem si že jsem od Kariky ještě nic nečetla a ráda čtu depresivnější knihy tak dám této šanci. Četla jsem jí teda týden,ale asi bych zvládla i za míň. Moc se mi líbilo jak se příběh protíná s životy ostatních postav. Určitě doporučuji a koho nebaví mafie a celkově toto dění okolo,tak bych se toho stejně nebála mě moc bavila i když jsem si myslela,že ne. Je i trošku jiná než knihy co vycházejí teď o druhé světové válce.

29.04.2020

Poslední dny Jacka SparksePoslední dny Jacka SparkseJason Arnopp

Bohužel,jsem zvládla jen 120 stránek. Kniha mě zaujala anotací tak jsem se do ní pustila. Tak příšerně mě nebavila a už jí nedám šanci. Rovnou šla do knihobudky.

10.04.2020

Rybí krevRybí krevJiří Hájíček

Poslední dobou mám strašně ráda českou literaturu. Na Hájíčka jsem slyšela samou chválu,tak jsem si řekla proč to nezkusit? A nejsem vůbec zklamaná. Určitě si chci přečíst další knihy ze série venkova.

20.03.2020

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Dlouho jsem odolávala této knize v době kdy byla opravdu všude. Bála jsem se do ní pustit z důvodu tolika stran,říkala jsem si jak může mít takový námět tolik stran. Každopádně to nebylo úplně špatný,ale prostě to není na ten plný počet.

15.03.2020

Dokonalá manželkaDokonalá manželkaJ. P. Delaney (pseudonym)

Na knihu jsem se moc těšila a myslím si,že po přečtení ani nelituji,že jsem si jí koupila. Kniha je podobná jako knihy co poslední dobou vycházejí,ale přesto je v něčem trošku jiná. Opravdu mě hned pohltila a měla jsem jí za dva dny přečtenou.

09.03.2020

Dívčí orchestrDívčí orchestrF. Fénelon (pseudonym)

Tenhle rok před chvílí teprve začal a já furt čtu depresivní knihy z druhé světové války. Po knize jsem sáhla z důvodu propagace knihy a znovuvydání. Určitě mě nezklamala jako ostatně zatím žádná z tohoto žánru. Vůbec si nedovedu představit tak velkou bolest jakou museli prožívat lidi v koncentračních táborech. Nelituji přečtení.

07.03.2020

FámaFámaLesley Kara

Na to jak moc se kniha všude propagovala a propaguje,mi nepřijde tak dobrá a odlišná od ostatních knih co poslední dobou vycházejí.Joanna mi byla kolikrát otravná s jejím podezřením na každého z města. Ještě autorce dám šanci,tak snad to nebude tak strašný.

02.03.2020

Chraň mě před zlými mužiChraň mě před zlými mužiSaul A. Lelchuk

Na tuto knihu jsem se strašně těšila a tak jsem jí musela samozřejmě hned mít. Hrozně se mi líbila a to jak příběhem tak hlavní postavou, Nikki Griffinovou. Doufám,že bude pokračování a jestli ano tak už se moc těším.

29.02.2020

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměShari Lapena

Knihu jsem přečetla ani ne za 6 hodin.
Jelikož jsem,ale nedávno dočetla Manželé odvedle,tak mi příběhem přišly obě skoro stejné. Určitě si chci přečíst ještě Nevítaného hosta. Dala bych této knize 3,5 hvězdičky bohužel to tady není možné.

25.02.2020

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchKateřina Tučková

Knihu jsem si půjčila, protože mi ji často někdo doporučoval. Příběh se mi moc líbil, Gerta Schnirch si toho myslím za život dost vytrpěla. Líbilo se mi, že to není jen o Gertě, ale i o ostatních co prožívali život ve válce i po ní.

24.02.2020

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Jelikož jsem měla možnost koupit celou sérii dost pod cenou a furt mě kniha lákala tak jsem si řekla,že jim dám šanci. No hrozně mě nudilo popis práce profesora a celkově mi neseděla jeho povaha. Knihu jsem,ale dolouskala a snad bude Hračkář lepší.

17.02.2020

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Dlouho mi kniha ležela v knihovně, a já se pořád na ní necítila. Teď když jsem furt četla detektivky, krimi a horory jsem si řekla, že je čas na něco lehkého a humorného. Myslím si,že jsem udělala dobře a skvěle se i nasmála i když na humorné knihy moc nejsem.

13.02.2020

Věř miVěř miJ. P. Delaney (pseudonym)

Nevím,ale mě hlavní postava strašně štvala,každopádně jsem si pokaždé myslela,že už vím jak to dopadne,a ono to bylo jinak. Konec knihy mě hodně překvapil,ale stejně to nemá na plný počet hodnocení.

09.02.2020

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Moje první kniha od Shari Lapena. Nejdřív jsem knihu nechtěla vůbec číst,protože mi vadilo jak se všude o ní píše a všude jí vídám. Každopádně jsem po roce neodolala a knihu si pořídila a přečetla. Hezky se mi četla od začátku až do konce a i dost rychle. Myslím,že to není poslední kniha od autorky,jelikož mě tato pohltila tak chci zkusit i jiné.

06.02.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Kniha na jedno odpoledne, za to příběh co si budu už pořád připomínat. Kniha mě vtáhla do moc smutného děje, až jsem si říkala jak moc jsem měla hezké dětství. Tenhle příběh budu mít dlouho v paměti.

05.02.2020

Dítě božíDítě božíCormac McCarthy

Druhá kniha od Cormac McCarthy,přečtenou jsem jí měla ani ne za den. Bohužel mě dost zklamala,už jen tím že vůbec není vysvětleno proč si takto počíná hlavní postava. Bohužel,musím dát jen tři hvězdy.

04.02.2020

Dallas 63Dallas 63Stephen King

Bála jsem se do knihy jít z důvodu počtu stran,ale bála jsem se neoprávněně. Od začátku se s tím King neštve a jde rovnou natvrdo. V půlce mi přišlo,že kniha trošku zvolnila. Konec úžasný,proto pět z pěti. Děkuji,Mistře.

03.02.2020

Running ManRunning ManR. Bachman (pseudonym)

Po dlouhé přestávce s Kingem jsem si dala tuhle krátkou knihu. A teda musím říct,že paráda. Kniha má hodně rychlý spád s ničím se nepáře a je to od začátku do konce čtivá,ani na chvíli mě nenudila.

27.01.2020

KrysařKrysařViktor Dyk

Klasika kterou jsem bohužel nikdy nečetla. Nějak jsem se nikdy k ni nedokázala dokopat, až teď. Kniha mi dlouho ležela v knihovně a po přečtení toho lituji. Moc se mi líbila.

Vánoční koledaVánoční koledaCharles Dickens

Nádherné poselství Vánoc, které mě dojalo. Knihu jsem sice četla po Vánocích,ale určitě si ji každé Vánoce ráda přečtu.

24.01.2020

Modlitba za Černobyl – kronika budoucnostiModlitba za Černobyl – kronika budoucnostiSvětlana Alexandrovna Alexijevič

O Černobyl jsem se zajímala už od základní školy. Kniha mi teda dlouho ležela v knihovně, a tak jsem se rozhodla, že už jí konečně přečtu. Kniha se mi líbila, vůbec si nedovedu představit jak to lidé mohli unést. Příběhy lidí Černobylských jsou opravdu strašné a smutné, vše jim bylo zatajováno a nesmělo se o tom mluvit. Jediné co mi na knize vadilo, a tudíž nemůžu dát plný počet hvězdiček bylo to, že se něco dost opakovalo. Ale přesto slušné počtení.