Alicapodmanicka Alicapodmanicka komentáře u knih

Všeobecná teória práva a marxizmus Všeobecná teória práva a marxizmus Jevgenij Bronislavovič Pašukanis

Nečakane dobrá kniha, ktorá nie je natoľko spätá s ideológiou, ako by sa mohlo zdať. Je perfektné, že vyšla aj v slovenskom preklade, hoci už dávnejšie.

Případy římského praetora Případy římského praetora Michal Skřejpek

Perfektná cvičebnica, ktorá ponúka zoznámenie s rímskym právom hravou formou. Praktické prípady sú často pikantné, ale pomáhajú rímske právo lepšie pochopiť na konkrétnych životných situáciách. Na hodinách je oveľa použiteľnejšia ako cvičebnica "Rebro-Hausmaninger" (až mi behá mráz po chrbte), kde nikto vlastne nevie, čo tým chcel autor povedať.

28.01.2024 5 z 5

Základy rímskeho práva: Historický úvod, pramene a subjekty Základy rímskeho práva: Historický úvod, pramene a subjekty Martin Gregor

Podľa môjho názoru ide o jednu z najprecíznejšie vypracovaných kníh v oblasti práva, ktoré som kedy čítala. Oproti známej učebnici Rebro-Blaho poskytuje oveľa viac doplňujúcich informácií k problematike, na jej základe človek získa skutočný prehľad v odbore. Gregorov štýl písania je ľahko pochopiteľný a aj zložité rímske právo približuje čitateľovi s gráciou.