Albert7 Albert7 komentáře u knih

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese – úniková hra Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese – úniková hra James Hamer-Morton

Musim trosku reagovat na zvlastni petihvezdickove komentare predemnou.

Kniha je hodne pekne graficky zpracovana a je skoda ze mechanika hadanek v ni neni to co by mela byt.

Logika a pozadovany usudek u hadanek nabira hodne velke tempo. (Napr. Sifru v prvni kapitole date za deset vterin prvnim pohledem, ve druhe uz clovek zkysne minimalne hodinu a to jeste vyzaduje hodne velkou dedukci a predstavivost, protoze k urcitym usudkum tam voditka nejsou. I po precteni reseni jsem si rikal “a na ten posledni krok jsem mel prijit jak?”).

Mam za sebou hodne sifrovacich her a zazitku a musim rict ze obtiznost sifer neni v teto knize dobre rozlozena. Pro deti to neni, u dospelich je velice rychle potreba dedukce absolventa sifrovacky Tmou.

Obtiznost byva vynahrazena repetitivnim delanim jednoducheho ukonu(50x opakovani posunu pismenka v abecede) nebo ohranou klasickou hadankou ve stylu “Komu patri ryba”.

Pribeh je mozna pekny ale hodne lidi se uvari na hadankach. Pripadne mi ze autor s sifrovanim moc zkusenosti nema.
Detem bych to znovu nekoupil a pokud dojdete do bodu kdy preskakujete hadanky, je vlastne klasicka normalni kniha o Sherlockovi lepsi.
Za me zustavam u exit games nazivo.

26.12.2021 1 z 5