Aknel Aknel komentáře u knih

Anna v Redmonde Anna v Redmonde Lucy Maud Montgomery

Anna vyrástla a ide študovať. Táto kniha je oveľa dospelejšia ako predchádzajúce dve, trochu mi chýba humor. Kladom knihy je však vyvíjajúci sa vzťah Anny a Gilberta. Bohužiaľ je to posledná úplne skvelá kniha o Anne. Potom začína obdobie trochu slabších kníh.

30.11.-0001 5 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jednoznačne úžasný začiatok série. Milé, vtipné. Annine predstavy o čerešni sú naozaj na zamyslenie a jej súperenie s Gilbertom pochopiteľné. Jedna z mojich najobľúbenejších kníh.

30.11.-0001 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Jedna zo životných múdrostí: nečítajte knihy pred skúškovým obdobím. Ja mám práve pred deviatackým testovaním a toho voľného času teda vážne nie je nazvyš. Začala som túto knihu čítať asi pred mesiacom a pol. Nikdy som knihy tak pomaly nečítala, ale musela som, lebo nestíham. Ak som každý deň prečítala aspoň 4 strany, bola som spokojná. Práve nedostatok času mi zabránil vychutnať si tú knihu čítaním rad radom. Ale úprimné, neľutujem.

Počas tohto mesiaca som postupne spoznávala rôzne ideológie a myšlienky moskovského metra. Či to boli fašisti, komunisti, jehovisti, čierni, stalkeri, vojaci, revolucionári...

Toto nebolo len dobrodružstvo, ale aj ohromné filozofické dielo, ktorého som sa nevedela nabažiť.

Ak raz budem v Moskve, už viem, že sa v Metre nestratím.

09.03.2012 5 z 5

Anna v Avonlea Anna v Avonlea Lucy Maud Montgomery

Annin humor a jej citlivá a zmätkárska nátura nás preniesli do druhej časti, ktorá je rovnako vtipná a zaujímavá ako prvá kniha. Dvojičky sú naozaj zlaté - Davyho šibalstvá a skromná a mlčanlivá Dora - a sú príjemným oživením. Trochu mi chýba to Annino prekáranie s Gilbertom, aj keď autorka vyvíja ich priateľstvo. Škoda len, že si Anna neuvedomuje, že Gilbert k nej cíti niečo viac. Ale opäť úžasná kniha, ktorá sa oproti minulému dielu nepohoršila.

30.11.-0001