Afilada Afilada komentáře u knih

Havana blues Havana blues Daína Chaviano

Věrohodný popis kubánské "socialistické" reality před 30 ti lety. Dnes je tam situace ještě mnohem horší, takže emigrace na Floridu je řešení pro statisíce Kubánců.

Král Havany Král Havany Pedro Juan Gutiérrez

Doporučuji všem, kteří si i dnes myslí, že Kuba je socialistický ráj. Příběh je bohužel realistický, vím co píši, vím o Kubě mnoho, dlouhodobě, osobní zkušenost je nepřenosná. A dnes jsme o 25 let dál, Kuba se propadla ještě více a hlouběji, než v době "Krále Havany". Život na Kubě je bezvýchodný, dnes je tam hladomor, není co jíst a i kdyby bylo, tak lidé nemají peníze si potraviny koupit, stejně tak jako ve Venezuele či v Severní Koreji. Zde ztvárněno uměleckým způsobem, byť ne každý tuto knihu unese. Čtu Gutiérreze ve španělštině.

03.09.2020 5 z 5

Nein! Spiknutí proti Hitlerovi 1935-1944 Nein! Spiknutí proti Hitlerovi 1935-1944 Paddy Ashdown

Svět není černobílý, ani 2.sv.v. nebyla černobílá. Před přečtením této knihy je dobré o 2.sv.v. již poměrně dost vědět, po této knize ji pak vidíte velmi plasticky a vysloveně barevně. Vřele doporučuji.

03.09.2020 5 z 5

Obraz Obraz Jean De Berg (p)

Trochu rozvleklé, ale vkusné.

13.01.2014 4 z 5