Zvyknout si na Korfu

Nemyslím si, že by můj život byl zajímavější, než život kohokoliv jiného. Jen odlišný. Měla jsem to štěstí, že jsem potkala Řeka a prožila s ním třicet pět let na ostrově Korfu. Naučila jsem se chápat kulturní odlišnosti, čelit finančním problémům a přežít řecké zdravotnictví. Náš společný život dal vzniknout řadě veselých i nevšedních historek, které jsem se snažila léta zapisovat. V období koronaviru jsem musela, tak jako ostatní, pozastavit všechny svoje aktivity. Najednou jsem měla spoustu volného času a začala svoji autobiografii upravovat. Díky tomu jsem zdárně přežila svoje tříměsíční „koronavirové osa­mocení“ v Praze a při psaní se mohla alespoň v myšlenkách vrátit na náš zelený ostrov Korfu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448501/big_zvyknout-si-na-korfu-Qym-448501.jpg 3.88

Kniha Zvyknout si na Korfu

em75
01.05.2021

Čtení to bylo zajímavé. Začátky, které netrvají měsíce, ale roky, myslím tím jejich bydlení, práci .. obdivuji paní Hanku, že všechny ty peripetie ustála. Myslela jsem si, že se dozvím i něco o jejich současném životě, aspoň nějaký dodatek, ale najednou je konec knihy. To mě hodně zamrzelo, protože se nejednalo jen o nějaké historky ze života. Taky jsem se moc nezasmála, spíš mi bylo v určitých momentech dost úzko, ale tohle možná vidí každý jinak. Korfu mám moc ráda a tak jsem se myšlenkami přenášela na všechna místa, která znám.

hanča34
01.04.2021

Zajímavé čtení o tom jak kdysi šel život na Korfu, rozhodně to nebyla žádá selanka.

pavla-smeta0297
26.08.2020

Často dostávám dotazy, jaké je to vlastně žít v Řecku? Na Korfu? Jací jsou tu lidé a jak těžké je uživit se zde a integrovat? Každý, kdo se odstěhoval do ciziny, má svůj vlastní příběh. Takový má i Hana Machkova Anthi, která právě vyadala svoji autobiografickou knihu s názvem Zvyknout si na Korfu. Je to čtení nesmírně zajímavé. Jak vypadal ostrov v osmdesátých letech? Jak se zde cizinka, byť s řeckým manželem, mohla uplatnit, probojovat, uživit, porodit děti? Někdy jsem se ptala, jak to tu vůbec mohla vydržet? Její příběh je hodně osobní, někdy úsměvný, jindy zase smutný, ale je jen její a ten je autentický. Opravdu doporučuji k přečtení!