Zvrácená

Zvrácená https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464693/bmid_zvracena-EbQ-464693.png 4 132 28

Je to jen městská legenda… Uprostřed noci se u odpadků objeví tajemná dívka v kostýmu lolity. A položí vám otázku: „Chceš sestřičku?“ Za žádnou cenu ji neodpovídejte. Jakákoliv odpověď vám zaručí děsivou smrt. Hlavní hrdina tohohle obsáhlého hororového komiksu bohužel odpoví a tím se rozjede řetěz hrozivých událostí! Ibicu je dlouhý hororový příběh uzavřený v jedné knize – doplněný o několik neméně hrůzostrašných krátkých povídek z dílny tohohle šíleného japonského autora!... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

イビツ (Ibicu) , 2009

Shaxx
07.07.2021 4 z 5

Zvrácená je super kousek, který se bude hodit vedle Balónků oběšenců. Ti Japonci prostě horor umí, zvlášť tu ochromující atmosféru nasycenou strachem. Skvělá kresba, skutečně zvrácená zápletka, morbidita z toho jen stříká :). Moc pěkný kontrast tvoří křehká nevinnost lolity s brutalitou, která ji obklopuje. Autor hezky čtenářovi motá hlavu ohledně toho, jak se nám Zvrácená stala zvrácenou a s koncem jsem spokojená, sedí mi to k tomu.
Dva závěrečné bonusové příběhy taky povedené - trochu mi připomínaly kousky z již zmíněných Balonků.
Jestli někdy u popelnic potkáte divnou holku v lolitích hadrech, krom toho, že ji obejděte obloukem, tak se raději rovnou odstěhujte na jiný kontinent...přátelská rada :D

SedllY
07.07.2021 4 z 5

Výborné, strhující, děsivé, úchylné! Ještě nikdy jsem u mangy neotáčel tak zběsile stránky.
A ty 2 minipříběhy na konci? Dokonce lepší jak Zvrácená.

gaspoda
27.06.2021 3 z 5

sem jedináček tak sem to nepochopil. Ryby byli zvráceny balonky byli zvráceny todle fuck ne.slabá hra. asi jako teenagra bych se možná do toho víc vcitil ted už ne
škoda

Morbidus
16.06.2021 5 z 5

Skvělá manga, která v sobě kombinuje snad všechny úrovně horroru, od rozkladného hnusu až po vykloubení z reality. Hodně tomu pomáhá i perfektní kresba (ten smrad odpadků z ní lze téměř hmatatelně cítit), kde každé zjevení záhadné dívky působí jako čistý vpád ze světa nočních můr. A vše se pomaloučku a odměřeně stupňuje... a jakmile už si myslíte, že jste spolu s hlavním hrdinou problém rozlouskli, znovu a znovu je vám po kouscích podtrhován koberec pod nohama. Dokonce i přítomná klišé (nevěřící policie, telefony vypovídající funkci...) se v hutné atmosféře hladce ztratí. Dvojice sólových příběhů pak ukazuje, že autor je schopný rozehrát solidní psycho i na nemnoha stránkách; zde jsem byl neméně potěšen. Víc takových záležitostí!
Super čtení pro všechny zvrácené duše, které si rády vychutnají kvalitní horror.

trudoš
14.06.2021 5 z 5

Tenhle druh pomalu gradujících hororů já prostě můžu a Haruto Rjó nepochybil ani v jediném momentě, včetně doplňujících povídek. Perfektně kombinuje starosvětskou hrůzu z démonických bytostí, jejichž svévolnost je doslova nevyzpytatelná, s moderní fascinací krvavého sadismu vyváženého s přesností na desetinu miligramu. Škoda jen té bezútěšnosti, kdy je čtenáři od určitého okamžiku jasné, že příběh za žádnou cenu nemůže dopadnout dobře, pročež hrdinovi i přestává držet palce a namísto toho raději odvrací zrak, aby ten jeho pád do pekel alespoň neviděl, když už jej musí slyšet. Přesto nemůžu jinak než hodnotit plným počtem, protože takových strašidelných historek najdete v komiksu pomálu. Jednoduchý motiv městské legendy autor vyhrotil do nádherného extrému, přičemž podmanivost tempa jeho vyprávění je absolutní. Krásná ukázka práce se strachem – precizní v detailech a nápadité v klíčových momentech. Díky nakladatelství Crew už pro mě vynášení odpadků nikdy nebude relaxační činností.

GoodGames
10.06.2021 4 z 5

Zvrácená je prekvapivo intenzívny úchylný horor, ktorý má vydarenú atmosféru a vydaril sa aj záver. Je to nonstop hororová nálož na 400 stranách. Ak máte radi úchylné japonské horory, nemáte čo riešiť.

Nevimm
27.05.2021 5 z 5

Jedináček nepochopí.

jonyrico
25.05.2021 5 z 5

Rozhodně bych chtěl vyzvednout perfektní kresbu, která je zaměřená na detail a umocňuje tak prožitek z příběhu, a to i přesto že jsou výjevy černobílé. Sám čtenář si už do okýnek dosadí barvy, které jemu vyhovují a které podnítí strach vyvolaný příběhem. Samotný děj začíná hezky nevinně a postupně graduje až do doby, kdy téměř nedýcháte a jen otáčíte stránky, abyste věděli, jak to všechno dopadne. Činy zvrácené legendy jsou brutální a neštítí se vůbec ničeho, aby dosáhla toho, po čem touží.

Autorovy knížky

Haruto Rjó