Zvony z České

Zvony z České https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461698/bmid_zvony-z-ceske-EMA-461698.png 5 1 1

Zpracováno podle vyprávění Petra R. Manouška a pamětníků z České, knihy Zvonařství Petra R. Manouška (Praha, 2006), bakalářské práce Zvonaři rodu Manoušků od Dagmar Kolovecké (Hradec Králové, 2010) a dalších dostupných materiálů. // Vydáno k výstavě Návrat zvonů aneb Manouškovy zvony opět v České.

milamarus
29.12.2020 5 z 5

Velmi pěkná publikace, která vás seznámí se třemi generacemi zvonařů – Rudolfem Manouškem starším (1881-1951), Rudolfem Manouškem mladším (1909-1994) a Petrem Rudolfem Manouškem (*1957). Hodilo by se pro ní označení kronika nebo rodinné album, neboť je opatřena desítkami fotografií. // Podniknete s ní však i exkurz do tradiční výroby zvonů (str. 7-10) a poznáte několik neobvyklých porevolučních zakázek, které se podařilo realizovat (str. 44-49). Včetně mobilní zvonkohry pro Prahu. // Těžké, obdivuhodné povolání.

-----------------------------------------------
CITÁT:
„Ono je to zvonařství trochu řehole. Ne moc kultury, ne moc divadla… zkrátka zvony nás zrovna dneska nepustí, tak se holt do toho biografu nebo na to divadlo nejde, nemůže se. Ale zase na druhou stranu, když se ten zvon odlije, pověsí se na jeřáb, ťukne se ladičkou… tak to vám zas nikdo nemůže nahradit, to chvění u srdce a tu radost z toho, že je to perfektní.(…)“

zvony a zvonky katalogy výstav

Autoři knihy

Kniha Zvony z České je v