Zvíře, nadzvíře

Tragédie dvacátého století vyprávěné na příkladu lipicána... Darwin a jeho vývojová teorie, otázky genetiky a rasy, etnické konflikty, vztah člověka ke zvířátům... Co mají tato témata společného? Odpověď je překvapivá: koně, přesněji řečeno lipicána. Kniha nizozemského spisovatele Franka Westermana Zvíře, nadzvíře se zabývá historií tajemných lipicánů a zároveň dějinami Evropy. Autorův zájem se odvíjí od setkání s lipicánem Conversanem Primulou v jízdárně De Tarpan u Assenu, kam Westerman v dětství docházel. Snaží se vystopovat osudy tohoto koně a jeho předků a přitom rozplétá fascinující historii chovu jednoho plemene na pozadí milníků evropských dějin. Westerman se v tomto románu vydává na cesty, objevuje netušené souvislosti, setká se s nejrůznějšími lidmi, kteří příběh obohacují a větví. Kniha tak kombinuje fakta s autorovými osobními zážitky z dětství i z období, kdy k románu shromažďoval materiál...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137353/zvire-nadzvire-Z6d-137353.jpg 4.79

Dier, bovendier (2010)

Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno:, Host

vendula7992
24.04.2016

Krasojízda, která přináší literární, historický i "koňácký" zážitek a nabízí dějiny zajímavým úhlem pohledu.

Willandra
26.07.2015

Tohle pro mě byla velice zajímavá kniha.
Náhodou jsem se procházela po knihkupectví zařeknutá, že si nic nekoupím, když jsem ji viděla a po přečtení anotace si ji pyšně nesla k pokladně. Jsem ráda, že jsem neodolala. Frank Westerman dal dohromady zajímavou výpověď o dvacátém století tím, že spojil vzpomínky na Conversana Primulu a historii lipicánů s genetickými pokusy a jinými událostmi té doby.

„Když se dotkneš lipicána, dotýkáš se dějin.“

Frank Westerman

Frank Westerman