Zvířata jsou chytřejší, než byste si mysleli!

Zvířata jsou chytřejší, než byste si mysleli! https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40453/bmid_zvirata-jsou-chytrejsi-nez-byste-si-Vsh-40453.jpg 4 8 2

Věděli jste, že se sýkorky v Anglii naučily otvírat láhve s mlékem? A víte, jak si krysy předávají informace o otrávených nástrahách, či jak se paviáni orientují v hierarchii svých tlup? Autorka této knihy, německá bioložka Friederike Rangeová, se po celý svůj profesní život zabývá inteligencí zvířat. Víte, co vlastně pojem učení u zvířat obnáší? Nebo jak naši domácí mazlíčkové vnímají své okolí, a co to vše vypovídá o lidské společnosti? Tato publikace přináší nové a překvapivé informace o říši zvířat.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Plejáda

Wie denken Tiere? , 2009

lenka6751
07.04.2021 3 z 5

Knihu jsem si zakoupila kvůli obalu, myslela jsem že se jedná o zábavné čtení na odpočinkový večer. Kniha je však pojata hodně odborně. Popisuje myšlení zvířat od domácích mazlíčků po ryby a ptáky. Pro odborníky určitě zajímavé počtení, pro náhodného čtenáře příliš složitá. Mne nezaujala.

whack
11.10.2014 4 z 5

Za nie príliš odborne vyzerajúcim obalom sa skrýva seriózna kniha zaoberajúca sa behaviorálnemu štúdiu zvierat. Zvieracie štúdie (animal studies), najmä štúdium inteligencie zvierat, mení pohľad ľudí na zvieratá a jeho výsledky vedú k humánnejšiemu zaobchádzaniu so zvieratami a k argumentom za práva zvierat. Pravdepodobne nie všetky experimenty boli pre skúmané zvieratá také zábavné, ak však napomôžu k zastaveniu oveľa krutejších pokusov, ako napríklad vivisekcie, je to menšie zlo. Už sú preč tie časy, keď psychopati pritĺkali živé psy na dosky a zaživa ich pitvali, s odôvodnením, že ich stonanie je iba reflex a oni sú to vlastne stroje. Vďaka silnému tlaku od neziskoviek a zvieracích štúdií je stále viac reálne, že zvieratá budú mať o niekoľko rokov konečne uzákonené práva na život bez stresu a utrpenia. Treba ich podporovať.

psi zvířata, fauna psi - chování, etologie zajímavosti o zvířatech

Autorovy knížky

Friederike Range
německá, 1971
2010  85%Zvířata jsou chytřejší, než byste si mysleli!