Zvířata čtyř oken - Integrace myšlení, smyslového vnímání, cítění a imaginace

Zvířata čtyř oken - Integrace myšlení, smyslového vnímání, cítění a imaginace https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372651/bmid_zvirata-ctyr-oken-integrace-mysleni-HyT-372651.jpg 4 3 1

Kniha Zvířata čtyř oken představuje přehled čtyř způsobů poznávání: myšlení, smyslového vnímání, cítění a imaginace. Má sice jisté podobnosti s Jungovými myšlenkami o tomtéž tématu, hlavním rozdílem však je, že rozlišuje mezi imaginací a intuicí způsobem, jímž to Jung nečinil. Tato kniha popisuje, jak byly zkresleny způsoby poznávání a to, jak jsme se vychýlili z rovnováhy se silným důrazem na myšlení a smyslové vnímání a nedostatečným chápáním hodnoty imaginace a cítění. Zkoumá možnosti návratu k rovnováze v sobě i mezi sebou prostřednictvím čtyř způsobů poznávání.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Maitrea

Animals of the Four Windows , 1991

Varvara
10.02.2020

Těžko se mi hodnotí. To nejpodstatnější jsem si přečetla na prvních stránkách (když nepočítám předmluvy a omluvu autora). Zbytek knihy byl zajímavý, ale byly to takové náčrtky, jak autor sám připouští (že s tím chtěl honem rychle ven). Každopádně mě jeho imaginativní svět zaujal a chystám se na další knihy a už zkoumám ten svůj zvěřinec. A úplně nej je pro mě myšlenka, že funkcí vědomí, kterou Jung nazýval intuice, je přesněji imaginace. To mi dává smysl. Takže díky za obohacení a jedeme dál.

2012  76%Osobní totem
2018  100%Do celistvosti: Cesta hlubinné imaginace
2018  80%Zvířata čtyř oken - Integrace myšlení, smyslového vnímání, cítění a imaginace