Zuzanka v Dalekoširoku

Zuzanka v Dalekoširoku https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375177/mid_zuzanka-v-dalekosiroku-dxL-375177.jpg 4 3 1

Zuzančina dobrodružství ve vesmírném Dalekoširoku. Jednoho dne se v Zuzančině pokojíčku vykutálí zpod postele zlatavý knoflík, který se promění v panáčka. Ten pozve holčičku na velkolepý výlet do vesmírného Dalekoširoka, kde společně navštíví vskutku neobyčejná místa. Zaletí na Planetku zapomenutých panenek, ulétlých nafukovacích balonků, osamělých ponožek a ztracených rukavic, až přistanou na Planetce Knoflík. A všude na Zuzanku čeká dobrodružství i překvapení!... celý text

broskev28
03.03.2022 4 z 5

Není to vůbec špatná knížka, ale já jsem si při ní vzpomněla na Barevné pohádky Ilony Borské, které mě i mé děti, když byly malé, zaujaly určitě více.
I tady je spousta zajímavých nápadů (vedle planetky ulétlých nafukovacích balónků, která se objeví právě v Barevných pohádkách) a navíc tady najdete nádherné obrázky. Juraj Martiška si vyhrál především s knoflíky - já je miluju a tady jich najdete nepřeberné množství v celé kráse. Moc se povedl i portrét Zuzančina dědečka.
Takže já jsem určitě spokojená, ale knihu bych doporučila spíše rodičům pro předčítání nežli samotným malým čtenářům.