Zuzanka a tibetské velehory

Zuzanka a tibetské velehory https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81790/zuzanka-a-tibetske-v-81790.jpg 3 7 2

Autor vystudoval filmovou scenáristiku a jedenáct let pracuje jako novinář, dnes publikuje především v Divadelních novinách. Nedávno podnikl s manželkou, tibetoložkou, čtyřměsíční svatební cestu po Tibetu, Indii a Nepálu. Své záznamy z cesty začal po návratu přepisovat v pražské nemocnici poté, co se dostal mimo ohrožení života. Díky mimořádným zážitkům vzniklo dílo, které daleko přesahuje klasický cestopis, cyklus reportáží či běžný cestopisný deník. Autor vytvořil působivý románový cestopis, v němž se autentičnost dokumentu těsně prolíná s krásnou literaturou.... celý text

hajrys
20.12.2019 1 z 5

Četla jsem dlouho a těžce. Čekala jsem trochu více cestopisu a méně cestovného deníku. Ale jako vyprávění přátelům u fotografií by to bylo jistě velmi poutavé.

LordSnape
02.06.2013 3 z 5

Není to ani tak cestopis, jako spíše jakýsi deník z cest. Místy hodně nezajímavé, hlavně teda kvůli tomu, že se Erml snaží hodnotit konání místních či skutky své novomanželky, kterou jaksi teprve poznává. Místy je to až příliš osobní (díky oslovení Dušane...) a chybělo mi tam více popisů krajiny a způsobu života kultury nám tak vzdálené.

Richard Erml
česká, 1961