Žuvačkový kráľ

Žuvačkový kráľ https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411761/bmid_zuvackovy-kral-rxk-411761.jpg 3 21 4

Nové vydanie najobľúbenejšej knihy od slovenskej kráľovnej dievčenských románov Enje Rúčkovej! Zoja má z tanečného kurzu, na ktorý ju dotlačila kamarátka, hrôzu. Myslí si, že ho celý presedí v kúte, pretože: 1. Chalani sú z nej nervózni, lebo je väčšinou vyššia ako oni. 2. Nenosí lodičky, ale „lode“. 3. Ruky jej zdobia nepekné mozole. 4. Má asi taký sexepíl ako doska na žehlenie. 5. Rodičia ju chodia z kurzu osobne vyzdvihnúť, akoby bola päťročné decko. Keď sa s ňou pokúsi usmievavý Adam nadviazať kontakt, Zoja si pripadá ako vo sne. Počas tanca v jeho náručí žiari ako čínsky lampión. Vďaka nemu začne žuť viac žuvačiek, viac si veriť, častejšie sa smiať – a čo je najdôležitejšie, vôbec nesedí v kúte!... celý text

E.T.007
10.10.2022 2 z 5

Priemerná YA kniha. Alebo skôr slabší priemer. Číta sa ľahko, aj keď dejovo ma až tak nechytala. Čo sa mi však páčilo, bolo, že autorka hlavnú hrdinku nevykreslila ako krásku, ktorá všetkým naokolo vyráža dych. Je to úplne obyčajná baba - príliš vysoká a príliš chudá, čo jej znižuje sebavedomie. Ale napriek tomu na tú tanečnú šla. :)

jitka_dankova
17.02.2022 2 z 5

Rádoby young adult knížka jako vystřižená z devadesátek. I když byla vydána v roce 2012, pocitově byla jako z jiné doby, z doby, kdy "frčel" film Hříšný tanec a hlášky z něj, kdy měli všichni po kapsách žvýkačky a obdivovali, když jel někdo do Ameriky. A kdy bylo normální v knihách psát o tom, že postavy kouří (což mně třeba dost vadí a nerada o postavách, které kouří, čtu... tady kouří právě Adam).
Hlavní hrdinka je outsider skrz naskrz, bez peněz, bez hezkého oblečení, hodně vysoká, z čehož má mindráky, a s šíleným otcem, který jí nic nedovolí. Zachraňuje ji akorát její kamarádka a pak taneční, kde potká kluka (bad boy klišé), který to s ní i přes její odmítání nevzdává.
I když byl příběh vlastně milý a lehce se četl, romantická linka mne moc nenadchla, chování hlavní hrdinky jsou kolikrát nerozuměla a tomu, proč se do ní on zamiloval, jsem taky moc nepřišla na kloub.

SknihouVrukách
06.02.2019 2 z 5

Kniha Žuvačkový kráľ ma vôbec nezaujala. V knihe bola dosť hlúpa romantika a bolo to dosť nereálne. Dejová línia bola celkom nudná a autorka chcela dať do knihy zvrat. Bohužiaľ tento zvrat z toho spravil strašné klišé. Čítalo sa to našťastie rýchlo a ľahko.

janaky
25.09.2018 4 z 5

Mať svojho princa je niečo krásne a neobyčajné. Ak k tomu tancuje ako boh, je to lepšie.