Zůstaň se mnou

Zůstaň se mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399924/bmid_zustan-se-mnou-hlv-399924.jpg 4 572 572

Yejide doufá v zázrak: že porodí dítě. Touží po něm její manžel. Touží po něm její tchyně. Yejide už vyzkoušela všechno – namáhavé svaté poutě, tance s proroky, modlitby k Pánubohu. Když ale její rodina neústupně trvá na tom, aby si Akin našel druhou ženu, je už toho na Yejide příliš. A tak se začíná odvíjet příběh odcizení, žárlivosti, zrady a zoufalství. Na pozadí společenských a politických zvratů, kterými v osmdesátých letech 20. století procházela Nigérie, vykresluje Ayobami Adebayová strhující obraz křehkosti manželské lásky, rozpadu rodiny, zničujícího žalu i všepohlcujících mateřských pout. Román Zůstaň se mnou je příběhem o naší zoufalé snaze ochránit před zármutkem sebe i ty, které milujeme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Stay With Me , 2017

michalon
13.06.2019 3 z 5

Klečení, klečení, pláč, pláč, mrtvola, pohádka, mrtvola, nevěra, mrtvola, impotence, doják. Ale není to špatný.

harena
03.06.2019 5 z 5

Překvapující a zdařilý debut mladé nigerijské spisovatelky. Silný, bolestný příběh mladé dívky Yejide, plný emocí, ale s nadějí na konci. Yejide mě lapila, trpěla jsem s ní, měla s ní vztek a chápala ji. Líbil se mi styl psaní i příběh.
"Než prohlásíš, že je šnek slabý, uvaž si svůj dům na záda a choď s ním po světě."
"Když se vám život vysmívá do očí, musíte se smát taky a předstírat, že vás vtip na vlastní účet nesmírně pobavil - a tak jsem se snažila nedat na sobě nic znát a tvářit se, že jsem přece dost chytrá na to, abych se určité věci dovtípila sama."
Doporučuji.

katka134
27.05.2019 5 z 5

Tak to byla hodně emotivní knížka. Příběh smutný a beznadějný.
A konec?......husí kůže a slzy na krajíčku.

Ronny
26.05.2019 5 z 5

Silný, smutný příběh napsaný čtivým a uvěřitelným způsobem. Doporučuji.

josefina_silena
22.05.2019 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh o zradě a zoufalství a především o nedostatku komunikace. Příběh je vyprávěn velmi syrově, autorka nebere ohledy a servíruje čtenářům všechny emoce velmi detailně. Často jsem měla při čtení pocit, že jsem s postavami v jedné mistnosti. Byly momenty, kdy jsem chtěla knihu odložit, protože jsem si myslela, že to nezvládnu dočíst. Že neunesu tolik bolesti, kolik je v knize obsaženo, ale vždy jsem tomu dala ještě šanci a konec opravdu stál za to. Navzdory tomu, že dávám knize pět hvězd, ji už nikdy v životě nechci číst.

St.Evelin
20.05.2019 3 z 5

Příběh o tom, že ani v Nigérii není cesta za početím a dítětem dlážděna růžemi. O tom, co je člověk ochotný z lásky udělat pro toho druhého, o zoufalství, zradě, ale i naději, o tom, že ani láska není všemohoucí.
Yejide chce otěhotnět a mít dítě, chce se uspokojit svého manžela, svou tchyni, být dobrou ženou, jak se v Nigérii sluší a patří. Jenže když nic nejde podle plánu a manželství je záležitostí všech okolo a do hry vstupuje druhá manželka, tak se začíná příběh jednoho manželství zamotávat ještě více.
Kniha primárně není špatná, to nemohu říct, nicméně má očekávání byla po nadšených recenzích pravděpodobně vysoká a bohužel zůstala nenaplněna.
Vnímám jako velký krok, že i ženy v Nigérii píší knihy, vydávají celosvětově v mnoha překladech a to prosím ve 30 letech! Klobouček! ????
Nicméně se nepotkala se mnou, minula mě. Minulo mne africké názvosloví a oslovování, minul mě popis politické situace, možná v jinou dobu, v jiný čas bych z ní byla bez sebe, těžko říct. Jde o všem o velmi zajímavou a mnohdy bolestnou sondu do hlubin manželství, mateřství, strachu a vůbec existence.

adriane9
12.05.2019 4 z 5

Žádná červená knihovna, ale syrový příběh z míst kde fakt žít netouží snad ani jedna z nás. Když děti stále nepřichází, proč si nenajít druhou manželku? Neobyčejná kniha, která vás vtáhne do příběhu ženy z daleké Nigérie, rozhodně doporučuji k přečtení.

Katka81
09.05.2019 5 z 5

Velmi čtivá a smutná kniha. Moje vlastně první seznámení s africkou literaturou a stylem života, ve kterém se promítají prvky moderní s prvky dávné kultury. Už proto byla velmi zajímavá a doporučuji k přečtení.

Isserley
06.05.2019 5 z 5

Krásná kniha. Jímavý a bolestný příběh, ve kterém však nechybí naděje. Zajímavé informace o každodenním životě v Nigérii. Také oceňuji pěknou nepodbízivou obálku. Velmi doporučuji.

Joyce24
05.05.2019 5 z 5

Krásná kniha, silný a dojemný příběh. Doporučuji.

Petronela16
05.05.2019 5 z 5

Velmi pekna kniha,ktora ma donutila si nieco prestudovat aj o Nigerii a taktiez o kosacikovitej anemii.Rozhodne doporucujem precitat!

martinasudová
02.05.2019 5 z 5

Skvělá knížka, spolknuta na jedno nadechnutí. Doporučuji!

lencin
26.04.2019 5 z 5

Ach to bylo krásné. A silné. A dojemné. A smutné. Líbilo se mi a nechalo ve mně silný dojem.
Yejidu doufá v zázrak, že porodí dítě. Akin je svojí matkou donucen pořídit si drujou ženu. Ale věci nejsou takové, jaké se zdají být.

vladimirah
26.04.2019 4 z 5

Doporučuji!

MV111
17.04.2019 5 z 5

Nenechte se odradit zdánlivě sladkobolným titulkem knížky, byla by to škoda.

Klenule
11.04.2019 5 z 5

Nádherná kniha! Nejlepší co jsem četla.

maskreta
10.04.2019 5 z 5

Dala bych těch hvězdiček třeba 10, kdyby to šlo. Silné a krásné čtení.

Marčullkas
06.04.2019 5 z 5

Citlivě a bolestivě napsaný román.

KatkaP.
01.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Dobre se cte, stridaji se dejove linie minulosti a soucasnosti ale dej neni zmateny. strida se taky vypraveni hl. hrdinky a jejiho manzela, coz dokonale vykresluje puvabny pribeh lasky dvou lidi, nevyrcena tajemstvi ktera nici duveru, pochybnosti atd. Roman plny citu,ale v zadnem pripade ne sentimentalni. Konec jsem obrecela :))

L.Helena
31.03.2019 5 z 5

Úžasná, úžasná, úžasná knížka... Natolik rozdílná kulturním, politickým a zeměpisným prostředím, ale přitom stejná popsanými city, prožíváním, nadějemi, zoufalstvím...